Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Mieszkańcy stawiają na profilaktykę i chętnie korzystają z akcji prozdrowotnychMieszkańcy stawiają na profilaktykę i chętnie korzystają z akcji prozdrowotnych

 

Przed bełchatowianami kolejna okazja, by skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Już w najbliższą niedzielę, 16 października w SP nr 12 druga odsłona akacji „Zdrowie na plus” realizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa.

 

 

Mieszkańcy po raz kolejny stawiają na profilaktykę. To właśnie zadanie prozdrowotne bełchatowianie wybrali do realizacji w ramach jednej z edycji budżetu obywatelskiego. Projekt "Zdrowie na plus" zakłada przebadanie jak najwięcej osób pod kątem m.in. osteoporozy czy schorzeń kardiologicznych.

 

Będzie więc można skorzystać z badań kardiologicznych, poradzić się dietetyka, skonsultować z fizjoterapeutą-ortopedą czy sprawdzić stan swoich kości w specjalnej mobilnej pracowni, czyli osteobusie. Oprócz możliwości spotkania się z lekarzem będzie też punkt NFZ, gdzie będzie można zaczerpnąć informacji o profilaktyce, założyć Internetowe Konto Pacjenta, dowiedzieć jakie możliwości daje darmowy portal Diety NFZ, a także jakie są programy zdrowotne dostępne w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Będzie też możliwość złożenia wniosku o EKUZ, tj. Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Nie zabraknie też kącika dla najmłodszych, gdzie będą na nich czekać drobne atrakcje. Maluchy będą też miały okazję, by dowiedzieć się o co chodzi w zdrowym odżywianiu czy po co nam aktywność fizyczna.

 

To wszystko już w najbliższą niedzielę, 16 października. Gabinety lekarskie zaaranżowane zostaną w Szkole Podstawowej nr 12 na os. Binków. Akcja profilaktyczna prowadzona będzie w godz. 12:00-16:00. Zadanie „Zdrowie na plus” realizowane jest w ramach bużetu obywatelskiego przez Bełchatowskie Samorządowe Stowarzyszenie PLUS.

 

ADA

Plakat promujący akcję Plakat promujący akcję "Zdrowie na plus"

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl