Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom

 

Dziewiętnaście drużyn wystartowało w "Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa", którą tradycyjnie zorganizowała bełchatowska policja, a prezydent Mariola Czechowska objęła honorowym patronatem. Na podium znaleźli się także uczniowie z miejskich szkół, dokładnie z SP nr 4 i SP nr 1.

 

 

Test wiedzy o bezpiecznym zachowaniu się w domu, na ulicy, w lesie, a później tor przeszkód czekały na uczniów klas drugich, które wystartowały w „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”. To już piętnasta, jubileuszowa edycja zawodów. Rekordowa też była liczba drużyn, które zgłosiły się do zawodów.

 

– Wystartowało aż 19 drużyn z terenu powiatu bełchatowskiego. Każda drużyna to dwuosobowa reprezentacja szkoły podstawowej – powiedziała Wioletta Kotecka z bełchatowskiej policji. - Zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej, propagowanie zasad fair-play, popularyzowanie zasad bezpieczeństwa i dobra zabawa, to główne cele naszych zawodów. Po przez takie akcje chcemy dotrzeć do dzieci, przekazać im, jak dbać o swoje bezpieczeństwo – tłumaczy  Wioletta Kotecka z bełchatowskiej policji. 

 

Zawody, które bełchatowska Komenda Powiatowa Policji organizuje wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi, składają się z trzech etapów. Pierwszym był test wiedzy o bezpieczeństwie. Zawodnicy musieli wiedzieć, m.in. jak postępować w kontakcie z nieznajomym, co robić, gdy spotkamy agresywnego psa, jakie zasady obowiązują na ulicy czy chodniku. Drugim etapem tor sprawnościowy, który trzeba było pokonać w jak najkrótszym czasie. Natomiast w trzecim – już wojewódzkim – powiat bełchatowski reprezentować będzie drużyna, która wygrała dzisiejszy, bełchatowski turniej. W tym przypadku są to uczniowie Zespołu Szkół w Klukach. Miejsce drugie zajęli Zuzanna Ciszewska i Stanisław Krawczyk ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie, a trzecie miejsce wywalczyli Ada Zielińska i Krzysztof Mielus ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Wszystkim uczestnikom i wygranym serdecznie gratulujemy!

 

ADA

 

>>> Zobacz fotogalerię z wydarzenia

 

Zawodnicy musieli wykazać się znajomością zasad bezpieczeństwaZawodnicy musieli wykazać się znajomością zasad bezpieczeństwa

Zawodnikom kibicowali ich koledzy ze szkół

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl