Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Zdjęcie grupowe z powiatowego etapu konkursuTurniej cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych

 

Uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu bełchatowskiego wzięli udział w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym zorganizowanym przez bełchatowską policję. Zwycięzcy, którym nagrody wręczył wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, awansowali do kolejnego – wojewódzkiego - etapu ogólnopolskich rozgrywek.


Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wraca Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. W etapie powiatowym, który odbył się w piątek, 22 kwietnia, w sali teatralnej Miejskiego Centrum Kultury, wystartowało sześć trzyosobowych drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: 10-12 lat oraz 13-15 lat. Uczestnicy musieli zmierzyć się z testem, który zawierał pytania obejmujące różne zagadnienia bezpieczeństwa na drodze. – Chodzi o sprawdzenie znajomości przepisów ruchu drogowego. W szczególności dotyczą one zasad obowiązujących pieszych uczestników ruchu, ale także rowerzystów i motocyklistów – mówi rzecznik bełchatowskiej policji nadkom. Iwona Kaszewska.

 

Zwycięzcom ngrody wręczył wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz. – Serdecznie gratuluję każdemu z Was udziału w turnieju oraz ogromnej wiedzy, jaką posiadacie. Jestem przekonany, że zaowocuje ona większym bezpieczeństwem młodych uczestników ruchu na naszych drogach. Zwycięzcom życzę sukcesów na dalszych etapach turnieju – mówił wiceprezydent Matyśkiewicz.


Celem turnieju, który w tym roku organizowany jest już po raz 43, jest przede wszystkim propagowanie przepisów bezpiecznego poruszania się po drogach, a także popularyzowanie roweru – nie tylko jako środka transportu, ale również rekreacji i sportu. - Każdy turniej, każdy konkurs, każda tego typu inicjatywa powoduje, że wzrasta świadomość dzieci w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nie bez znaczenia są także różne działania profilaktyczne, jakie podejmujemy wspólnie z miastem i Strażą Miejską. Podczas spotkań w szkołach czy przedszkolach przekazujemy najmłodszym bełchatowianom podstawową wiedzę z tego zakresu, uczulamy ich na różne zagrożenia oraz uczymy, jak prawidłowo zachowywać się w, czasami niespodziewanych, sytuacjach – dodaje rzecznik KPP w Bełchatowie.


Turniej organizowany jest przez Polski Związek Motorowy oraz Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.

 

AP

 

Wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz pogratulował uczestnikom wiedzy o ruchu drogowymWiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz pogratulował uczestnikom wiedzy o ruchu drogowym

 

Uczestnicy turnieju odpowiadali na pytania związane z przepisami ruchu drogowegoUczestnicy turnieju odpowiadali na pytania związane z przepisami ruchu drogowego

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl