Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podczas wideokonferencji prezydent Mariola Czechowska mówiła o sytuacji BełchatowaPodczas wideokonferencji prezydent Mariola Czechowska mówiła o sytuacji Bełchatowa

 

Sprawiedliwa Transformacja to szansa dla Bełchatowa na unijne wsparcie przemian dla obszarów górniczych. Ruszyły prace zespołu powołanego przez Marszałka Województwa Łódzkiego, w którym uczestniczy Mariola Czechowska Prezydent Bełchatowa. Podczas pierwszej wideokonferencji ustalony został plan działania dla naszego regionu.

 

 

„Europejski Zielony Ład – Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji – możliwości i założenia” oraz „Prace nad Terytorialnym Planem Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego” – to dwa główne tematy, pierwszego posiedzenia zespołu pod przewodnictwem Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera.

 

- Bełchatów jest jednym z tych miejsc, do których powinny zostać skierowane pieniądze przeznaczone na sprawiedliwą transformację. Jestem przekonana, że przy wspólnej pracy tego zespołu, jak i przy współpracy z przedsiębiorcami zrzeszonymi chociażby w RIG, uda się wypracować odpowiednie dla miasta rozwiązania – powiedziała po spotkaniu Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Zespół pracował dzisiaj nad trzema filarami. W pierwszej części o samym funduszu, możliwościach i założeniach sprawiedliwej transformacji mówił Daniel Baliński z Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. W drugim swoją prezentację p.t. „ Praca nad Terytorialnym Planem Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego” przedstawił Tadeusz Polak z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Pierwsze spotkanie zakończyła dyskusja, podczas której uczestnicy dzielili się swoimi propozycjami, uwagami i oczekiwaniami.

 

- Do 11 grudnia mamy czas na przedstawienie swoich propozycji i uwag do Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji, którą opracowywał będzie Urząd Marszałkowski – mówi Mariola Czechowska. – Głęboko wierzę, że jeśli nie ruszy odkrywka Złoczew, w puli województw objętych transformacją znajdzie się też nasze – dodaje prezydent Czechowska. - To dla nas olbrzymia szansa. Dlatego mocno angażujemy w każdą inicjatywę, która daje możliwość pozyskania środków na efektywną transformację gospodarczą, społeczną i środowiskową Bełchatowa.

 

Wnioski przygotowane przez wszystkie województwa przyjmowane będą do końca I kwartału 2021 r. Pula dla Polski w ramach unijnego funduszu ma wynieść 3,5 mld euro.

 

KR

 

W spotkaniu online uczestniczyli m.in. przedstawiciele rządu oraz samorządowcy z regionu łódzkiegoW spotkaniu online uczestniczyli m.in. przedstawiciele rządu oraz samorządowcy z regionu łódzkiego

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl