Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

W bełchatowie stawki za wodę i ścieki bez zmian4,32 zł za metr sześcienny wody i 7,29 zł za odprowadzenie ścieków, czyli tak jak do tej pory, będą płacić bełchatowianie. Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” właśnie zatwierdziło taryfy, jakie zaproponowała miejska spółka Wod.-Kan. Takie ceny będą obowiązywać przez trzy najbliższe lata, tj. do czerwca 2021 roku.

 

Cena za wodę w Bełchatowie nie zmieniła się od 2013 roku, natomiast za ścieki od 2015.

 

- Bez wątpienia ma to duże znaczenie dla naszych domowych budżetów. Dlatego zależało mi, aby stawki były utrzymane na dotychczasowym poziomie. Cieszę się, że Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” zaakceptowało nasz wniosek. Możemy być teraz spokojni przez najbliższe trzy lata – mówi prezydent Mariola Czechowska.

 

Utrzymanie tych samych stawek to przede wszystkim efekt dobrego gospodarowania środkami w spółce Wod.-Kan., ale także inwestycje, które są racjonalnie realizowane. Tylko w tym roku spółka pozyskała prawie 20 mln zł z unijnego portfela. To największe dofinansowanie, jakie w ostatnich latach trafiło do miasta. Pieniądze będą wykorzystane na budowę zamkniętych komór fermentacyjnych (ZKF), modernizację magistrali wodociągowej oraz remont głównego kolektora sanitarnego. Wszystko ma kosztować blisko 31 mln zł. Z kolei w poprzednich latach za ponad 100 mln zł Wod.-Kan. budował i modernizował sieci wodno-kanalizacyjne na terenie całego miasta.

 

Warto przypomnieć, że od stycznia obowiązuje nowe prawo wodne. Teraz taryfy nie muszą być już zatwierdzane przez radnych. Wystarczy potwierdzenie Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”, które proponowane ceny zatwierdza na trzy lata.

 

 

W bełchatowie stawki za wodę i ścieki bez zmian

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl