Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podpisanie umowy na realizację inwestycji w ramach Polskiego Ładu IIPodpisanie umowy na realizację inwestycji w ramach Polskiego Ładu II

 

Niebawem ruszy największa tegoroczna inwestycja drogowa. Miasto podpisało właśnie umowy na budowę i modernizację kilkunastu ulic oraz parkingów na terenie Bełchatowa. Wszystkie prace kosztować będą ponad 31 mln zł, a na ich realizację prezydent Mariola Czechowska pozyskała 25 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu II.

 

 

- Inwestycje drogowe to dla mnie priorytet. Dlatego dokładam wszelkich starań, aby w miejskim budżecie zabezpieczyć jak najwięcej środków właśnie na te zadania – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Mam dla mieszkańców bardzo dobrą wiadomość. Właśnie podpisałam umowy na realizację kolejnej, po Binkowie, ogromnej inwestycji. Lada moment ruszamy z budową nowych, a także przebudową czy modernizacją kilkunastu miejskich ulic. Zaplanowaliśmy szeroki zakres prac. Poprawiając stan jezdni i chodników, a także budując nowe miejsca parkingowe, odpowiadamy zarówno na potrzeby kierowców, jak i pieszych. Jestem przekonana, że po zakończeniu wszystkich robót, Bełchatów wyraźnie zmieni się na lepsze dla naszych mieszkańców – dodaje prezydent Mariola Czechowska.

 

Zadanie pn. „Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Miasta Bełchatowa” składa się z pięciu części, które obejmują roboty w różnych rejonach miasta. Chodzi o budowę i rozbudowę kilku ulic, m.in. Dębowej i Kasztanowej. Ponadto zmodernizowane zostaną nawierzchnie kolejnych dróg – ul. Staszica (od skrzyżowania z ul. Czyżewskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej/Goetla), Armii Krajowej (od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Goetla/Staszica) oraz ul. Goetla (od skrzyżowania z ul. Staszica/Armii Krajowej do planowanej obwodnicy wschodniej). Poza tym odnowione zostaną jezdnie, chodniki i miejsca parkingowe na osiedlach Dolnośląskim, Przytorze i Ludwików, roboty obejmą również budowę i przebudowę parkingu na targowisku miejskim.

 

Wszystkie zadania w ramach podpisanych właśnie umów powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2025 roku. Łączna kwota, jaką miasto zapłaci za wykonanie robót to ponad 31,6 mln zł. To o ponad 5 mln zł więcej niż zakładał przetarg. Dlatego też konieczne było wprowadzenie zmian w miejskim budżecie. Decyzję w tej sprawie radni podjęli podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, co pozwoliło na podpisanie umowy.

 

Na tę ogromną drogową inwestycję miasto pozyskało rządowe środki z Funduszu Polski Ład II – mowa o 25 mln zł. Kolejne 5 mln zł, jakie w ramach przyznanego dofinansowania trafią do miejskiej kasy, przeznaczone zostaną na budowę oraz modernizację oświetlenia w miejskich placówkach oświatowych.

 

- Bardzo się cieszę, że kolejne nasze projekty otrzymują dofinansowanie. Bo to właśnie dzięki wsparciu rządowych oraz unijnych funduszy możemy robić znacznie więcej i szybciej. Co ważne, nie obciążamy przy tym w stu procentach miejskiego budżetu – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

AP

 

Podpisanie umowy na realizację inwestycji w ramach Polskiego Ładu IIPodpisanie umowy na realizację inwestycji w ramach Polskiego Ładu II

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl