Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Terenowe biuro paszportowe w Bełchatowie będzie czynne od poniedziałku do piątkuTerenowe biuro paszportowe w Bełchatowie będzie czynne od poniedziałku do piątku

 

Mamy dobrą wiadomość dla bełchatowian, którzy myślą o wyrobieniu paszportu. Teraz wszystkie formalności będzie można załatwić w Bełchatowie. Od wtorku, 24 stycznia, działać będzie terenowy punkt paszportowy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Bełchatów to kolejne po Kutnie miasto, w którym powstał terenowy punkt paszportowy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. Biuro mieści się w budynku przy ulicy Czaplinieckiej 96, gdzie obecnie funkcjonuje także Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Z tej okazji odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli m.in. Wicewojewoda Łódzki, parlamentarzyści i prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

- Punkt paszportowy w Bełchatowie to wielki komfort dla mieszkańców naszego miasta, ale też powiatu i regionu. Dziś, kiedy oferta wyjazdów staje się coraz szersza, coraz więcej osób korzysta z paszportu, który teraz bełchatowianie będą mogli zdobyć na miejscu. Razem z radnymi Rady Miejskiej wspieraliśmy i bardzo kibicowaliśmy Pani Staroście, aby udało się ten punkt otworzyć. W tym miejscu bardzo za to dziękuję Panu Wojewodzie i Pani Staroście za tę decyzję, a wszystkim parlamentarzystom za wsparcie tej idei – mówiła podczas konferencji prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

W ostatnim roku znacząco wzrosła liczba wniosków o wydanie paszportów oraz zezwoleń na pracę. Dlatego też, jak tłumaczył podczas konferencji Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, niezwykle istotny jest rozwój infrastruktury, która będzie to ułatwiać. - Ten punkt paszportowy jest bardzo potrzebny, Polacy wyrabiają bowiem bardzo dużo paszportów. W zeszłym roku w woj. łódzkim wydano ich 120 tys. Województwo łódzkie ma ponad 2,4 mln mieszkańców, powiat bełchatowski ponad 110 tys. mieszkańców. Liczymy, że tu w Bełchatowie, wydawanych będzie około 6 tys. paszportów. To ułatwianie mieszkańcom powiatu obsługi, a także mieszkańcom okolicznych gmin, które mają tu do Bełchatowa bliżej niż do innych punktów, gdzie wydawane są paszporty. Do tej pory punktów paszportowych w województwie mamy cztery: Łódź, Piotrków Trybunalskich, Sieradz, Skierniewice i w miniony piątek otworzony został punkt terenowy w Kutnie. To realizacja polityki wojewody łódzkiego, którego dziś tutaj reprezentuje. Głównym jego celem jest to, aby ułatwiać mieszkańcom codzienne życie i załatwianie urzędowych spraw – powiedział Karol Młynarczyk, Wicewojewoda Łódzki.


- Ponad rok temu pojawił się pomysł, aby taki punkt paszportowy w Bełchatowie powstał. Była to wizja mieszkańców, ale też radnej Jolanty Pawlikowskiej, która stukała w tym temacie do różnych drzwi, m.in. parlamentarzystów. Cieszę się, że taki punkt w Bełchatowie powstał. Jestem mieszkanką Bełchatowa, być może będę pierwszą z klientek punktu, która przyjdzie i złoży wniosek na paszport dla swoich dzieci – powiedziała poseł na sejm Małgorzata Janowska.


- Ja również serdecznie dziękuję, szczególnie wojewodzie łódzkiemu. Cieszę się, że taki punkt udało się w Bełchatowie otworzyć. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego punktu. Mam nadzieję, że będzie on służył mieszkańcom Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego – powiedział senator Wiesław Dobkowski.


Terenowy punkt paszportowy w Bełchatowie rusza we wtorek, 24 stycznia. Będzie on czynny w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 8:00 -15:00, we wtorki natomiast biuro otwarte będzie od 9:30 do 16:30. Co ważne, obowiązywać w nim będzie tzw. system kolejkowy. Oznacza to, że nie trzeba wcześniej umawiać wizyty, wystarczy przyjść bezpośrednio do punktu. Same formalności zostały także maksymalnie uproszczone. Nie trzeba wypełniać wniosku o paszport, potrzebne będą jedynie ważny dowód osobisty oraz aktualne zdjęcie. Po około trzech tygodniach od wizyty w punkcie, będzie można już odebrać dokument.

 

AP

 

Prezydent Mariola Czechowska podkreślała, jak ważne dla mieszkańców jest otwarcie biura paszportowegoPrezydent Mariola Czechowska podkreślała, jak ważne dla mieszkańców jest otwarcie biura paszportowego

 

Terenowe biuro paszportowe mieści się przy ul. Czaplinieckiej 96Terenowe biuro paszportowe mieści się przy ul. Czaplinieckiej 96

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl