Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Początek obrad o godzinie 10.00 Początek obrad o godzinie 10.00

O programie współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi, udzieleniu pomocy rzeczowej powiatowi bełchatowskiemu czy wieloletniej prognozie finansowej miasta rozmawiać będą miejscy radni na czwartkowej sesji. Transmisję z posiedzenia będzie można oglądać online za pośrednictwem internetu.

 

To już przedostatnia sesja Rady Miejskiej w tym roku. W czwartek, 24 października, poddany pod głosowanie zostanie między innymi projekt uchwały dotyczący przyszłorocznej współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi, pożytku publicznego i wolontariatem.

 

Ustalona zostanie również stawka za kilometr przebiegu pojazdu, uwzględnianej przy obliczaniu zwrotu rodzicom kosztów przewozu niepełnosprawnych uczniów.  Radni pochyla się również nad projektem udzielenia pomocy powiatowi bełchatowskiemu. Chodzi o  wsparcie finansowe w wysokości blisko 22 tys. zł dla powiatu na wykonanie dokumentacji projektowej „Przebudowa  drogi powiatowej nr 1936 na odcinku od al. Jana Pawła II do ulicy Ludwikowskiej” wraz z oświetleniem, odwodnieniem odejściami kanalizacji deszczowej i sanitarnej, chodnikami i ścieżką rowerową. Całość zadania oszacowana została na 78 tys. zł. Opracowanie dokumentacji finansowane będzie wspólnie przez starostwo i miasto.

 

Radni zdecydują również o tym, czy z kasy miasta przekazane zostanie dodatkowe 1,5 mln zł dla województwa łódzkiego na wykup gruntów pod budowę wschodniej obwodnicy miasta. Jak poinformował Urząd Marszałkowski, pula wypłaconych odszkodowań w 2023 r. wyniesie 4,5 mln zł. Dotychczas miasto na ten cel przekazało z budżetu 3 mln zł.

 

Rozpatrzony zostanie również projekt w sprawie zwolnień z podatków od nieruchomości, gruntów czy budynków na obszarach objętych specjalną strefą ekonomiczną.

 

Wszystkie materiały sesyjne oraz transmisja z obrad dostępne są https://belchatow.esesja.pl.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl