Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Projekt skierowany jest do mieszkańców Bełchatowa 60+Projekt skierowany jest do mieszkańców Bełchatowa 60+

 

W poniedziałek, 14 listopada, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Akademii Seniora. Projekt realizują wspólnie miasto i MOPS. Tym razem w Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych przy Placu Wolności 10 będzie okazja do porozmawiania na temat profilaktyki zdrowia psychicznego osób starszych. Początek spotkania o godz. 15:00.


Akademia Seniora to kolejny projekt socjalny, jaki do najstarszych Bełchatowa kierują miasto z Miejskmi Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Chodzi o aktywizację seniorów, a także wzmacnianie ich poczucia bezpieczeństwa. – Naszym celem było przekazanie starszym mieszkańcom Bełchatowa wiedzy na różne tematy ich dotyczące. Jednocześnie chcemy pomóc rozwijać ich umiejętności, ale także umożliwić dzielenie się swoimi doświadczeniami. Spotkania, jakie organizujemy w ramach Akademii mają charakter warsztatowy – tłumaczy Sylwia Witkowska, dyrektor bełchatowskiego MOPS-u.


Gościem kolejnego spotkania Akademii Seniora będzie lekarz psychiatra Agnieszka Rogozińska. - Nadal w społeczeństwie panuje przekonanie, że do psychiatry chodzą ludzie z poważnymi problemami zdrowotnymi, a sami pacjenci są w pewien sposób naznaczeni. Chodzi nam o zmianę takiego nastawienia i pokazanie, że psychiatra to lekarz, u którego można znaleźć pomoc i wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych – dodaje dyrektor Witkowska.


Warsztaty odbędą się w poniedziałek, 14 listopada, w Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych przy Placu Wolności 10. Początek o godz. 15:00.


Przypomnijmy, że wszystkie spotkania w ramach Akademii Seniora mają charakter otwarty, co oznacza, że udział w nich może wziąć każdy mieszkaniec Bełchatowa, który skończył 60 lat. Więcej informacji na temat projektu można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Staszica 18 oraz pod numerem tel. 798 910 109.

 

AP

 

 Plakat promujący warsztaty w ramach Akademii SenioraPlakat promujący warsztaty w ramach Akademii Seniora

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl