Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

"Osiedlowe Lato w Mieście" - ta wakacyjna propozycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców

Przed nami kolejny lipcowy i weekend z koncertami i wydarzeniami skierowanymi do różnych grup wiekowych. Będą atrakcje dla najmłodszych i dla tych nieco starszych. Zachęcamy wszystkich mieszkańców skorzystania z bezpłatnych wydarzeń organizowanych w mieście.

 

To będzie ciekawy, pełen muzyki, tańca, zabawy i dobrego kina weekend. Na najbliższą sobotę i niedzielę miasto zaplanowało kilka różnorodnych atrakcji. - Zachęcam wszystkich do tego, by korzystali z wakacyjnych propozycji i uczestniczyli w proponowanych przez miasto wydarzeniach — mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska

 

Sobota 16 lipca

  • O godzinie 14:00 na Placu Narutowicza przy MCK PGE Giganty Mocy ruszają  „Polsko -ukraińskie wakacje na wesoło”. Zapraszamy  do udziału w tym przedsięwzięciu dzieci w wieku szkolnym oraz ich rodziców i opiekunów. Wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Miejskim Centrum Kultury oraz Weroniką Olczak z F&D Studio będziemy się uczyć dwóch tańców: „Belgijki” oraz „Jerusalem”. Będzie Dance Challenge, który stanowił będzie przesłanie do wszystkich ludzi o pokój i wolność na świecie. W programie znalazł się także wspólny śpiew ulubionych piosenek polskich i ukraińskich, a także wykonanie i przekazanie uczestnikom „przyjacielskiego gestu” w formie rysunków.

 

  • AKTUALIZACJA -  Ze względu na zapowiadany deszcz i ochłodzenie "Osiedlowe Lato w Mieście" przeniesione zostaje na 23 lipca. Odbędzie się w tym samym miejscu, czyli przy Szkole Podstawowej nr 8 na osiedlu dolnośląskim.  

 

Niedziela 17 lipca

  • Również w niedzielę sporo będzie się działo w przestrzeni miejskiej. Od godziny 18:30 na letniej scenie w parku na placu Narutowicza w swój muzyczny świat zabiorą słuchaczy młodzi i zdolni bełchatowianie. Podczas pierwszej odsłony tegorocznych „Letnich koncertów ze stypendystami” wystąpią soliści, zespoły, a także instrumentaliści. W ich wykonaniu usłyszymy najnowsze przeboje, m.in. Ralpha Kaminskiego, Kwiatu Jabłoni i zespołu Enej. Ale będą też piosenki, które z pewnością pamiętają nieco starci bełchatowianie. Nasi stypendyści przypomną utwory chociażby Anny Jantar, Zdzisławy Sośnickiej, Krystyny Prońko czy Maryli Rodowicz. Jedno jest pewne – wieczór upłynie pod znakiem dobrej muzyki.

 

  • Na zakończenie o godzinie 21:30 propozycja dla tych, którzy lubią kino pod „chmurką”. Ta atrakcja przygotowana zostanie w drugiej części placu Narutowicza przy MCK.  Jak zawsze nie zabraknie wygodnych leżaków i ciekawego filmu na ekranie. Tym razem będzie można zobaczyć polską komedię romantyczną „Miłość jest blisko” w reżyserii Radosława Dunaszewskiego. Na ekranie zobaczymy m.in. Weronikę Książkiewicz, Wojciecha Solarza, Grzegorza Małeckiego czy Weronikę Wachowską. W filmie przewija się temat miłości, przyjaźni i spełnionych marzeń. To lekka komedia akurat na wakacyjny relaks.

  

AP/KR

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl