Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Ochotnicza Straż Pożarna od lat angażuje się w pomoc dla osób pozostających w potrzebieOchotnicza Straż Pożarna Bełchatów od lat angażuje się w pomoc dla osób pozostających w potrzebie

 

Jajka, biała kiełbasa i żur – paczki z wielkanocnymi potrawami otrzymało ponad stu potrzebujących i samotnych bełchatowian. Jak mówi prezydent Mariola Czechowska, która po raz kolejny wspólnie z OSP oraz dziekanem parafii farnej zorganizowała pomoc, to wyraz solidarności i wzajemnego wsparcia dla osób w potrzebie.


– Od kilku lat podczas Wielkiej Nocy zasiadaliśmy wspólnie do wielkanocnego posiłku. Dla mnie i naszych gości były to wyjątkowe chwile osobistego spotkania. Niestety po raz kolejny nie będziemy mogli razem celebrować nadchodzących świąt. W Oratorium przy kościele farnym przygotowaliśmy bowiem miejsce dla uchodźców z Ukrainy. W tym trudnym dla nas wszystkim czasie jeszcze wyraźniej widać, jak ważna jest solidarność i wzajemne wsparcie. Osoby samotne i potrzebujące otrzymają wielkanocne paczki żywnościowe. Chcemy, żeby wiedzieli, że nie są sami, że o nich pamiętamy – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.


Paczki dla 120 potrzebujących i samotnych mieszkańców naszego miasta w Wielki Piątek, 15 kwietnia, rozwozili druhowie z bełchatowskiej OSP. – Straż to nie tylko pożary, to nie tylko ratowanie mienia i życia ludzkiego. Straż jest też potrzebna, żeby robić takie rzeczy, jak dziś. Dlatego po raz kolejny wspólnie z Panią Prezydent oraz Księdzem Dziekanem przygotowaliśmy paczki wielkanocne – mówi prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie Krzysztof Franczyk. – W każdym pakunku mamy produkty i potrawy, które tradycyjnie powinny pojawić się na wielkanocnym stole, czyli jajka, biała kiełbasa, barszcz czy pasztet. Dzięki temu osoby, które są w potrzebie, będą miały choć namiastkę świąt wielkanocnych – dodaje prezes Franczyk.


Paczki trafiły m.in. do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Schroniska dla bezdomnych. Do każdej z nich dołączone zostały także życzenia od prezydent Marioli Czechowskiej, prezesa Franczyka oraz ks. dziekana Zbigniewa Zgody. „Przekazując tradycyjne, świąteczne potrawy życzymy Wam spokojnych, radosnych i pełnych wzajemnej życzliwości Świąt Wielkiej Nocy. Niech Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego uraduje nasze serca, obudzi w nas nadzieję, wiarę i miłość. Przyniesie siłę do pokonywania trudności i zmartwień dnia codziennego".

 

AP

 

W paczkach znalazły się tradycyjne, wielkanocne produktyW paczkach znalazły się tradycyjne, wielkanocne produkty

 

Druhowie OSP wręczają paczki wielkanocneDruhowie OSP wręczyli paczki 120 potrzebującym mieszkańcom Bełchatowa

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl