Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Drogowcy odświeżają również linie na osiedlowych parkingachDrogowcy odświeżają również linie na osiedlowych parkingach

 

Prace związane z malowaniem oznakowania poziomego na miejskich ulicach powoli dobiegają końca. Na głównych ulicach drogowcy odświeżyli m.in. linie wyznaczające pasy ruchu, strzałki i przejścia dla pieszych. Teraz można ich spotkać na osiedlowych parkingach.


Linie, strzałki czy „zebry” na przejściach dla pieszych, czyli oznakowanie poziome, po zimie stają się mniej widoczne na naszych drogach. Dlatego też konieczne jest ich ponowne pomalowanie. W tym roku roboty z tym związane rozpoczęły się stosunkowo wcześnie, na co pozwoliły sprzyjające warunki atmosferyczne.


W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się głównymi drogami Bełchatowa, m.in. Lipową (od ronda Andersa do skrzyżowania z alejami Włókniarzy i kard. S. Wyszyńskiego), Armii Krajowej, Staszica, Pileckiego, Kościuszki, Pabianickiej (do Włókniarzy), Sienkiewicza (do ul. Piłsudskiego), Piłsudskiego (od Sienkiewicza do Placu Wolności) wraz z rondem. Znaki poziome zarówno wzdłuż ulic, jak i w obrębie skrzyżowań, odnowione zostały również na Bawełnianej, Fabrycznej, Kaczyńskich, Radomszczańskiej, Częstochowskiej, Piotrkowskiej, Kolejowej oraz w Rynku Grocholskim. Warto nadmienić, że w ramach prac drogowcy odświeżyli również przejścia dla pieszych.


Jednocześnie odświeżamy także linie oddzielające miejsca na osiedlowych parkingach i zatoczkach. Roboty zakończyły się już m.in. w rejonie bl. 128 na os. Dolnośląskim, na ul. Kościuszki oraz przy Muzeum Regionalnym, gdzie odnowione zostały miejsca dla osób niepełnosprawnych. Ponadto odmalowany został parking przez bl. nr 6 na ul. Paderewskiego. To jednak nie wszystko. Oznakowane zostały również dwie zatoki postojowe w rejonie bloków nr. 228 i 229 na os. Dolnośląskim. Z kolej przy bloku nr 2 na ul. Grota Roweckiego przesunięte zostało miejsce dla osoby niepełnosprawnej – w tym przypadku drogowcy zajęli się także oznakowaniem pionowym. Zaś na os. Budowlanych 6 jedno z miejsc parkingowych oznakowane zostało jako przeznaczone dla osoby z niepełnosprawnością.


Malowanie oznakowania na miejskich ulicach odbywa się w ramach bieżącego utrzymania dróg.

 

AP

 

Linie i pasy malowane są specjalną farbą najezdniową z elementami odblaskowymiLinie i pasy malowane były specjalną farbą najezdniową z elementami odblaskowymi

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl