Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Prezydent Mariola Czechowska złożyła uczestnikom jarmarku życzenia świątecznePrezydent Mariola Czechowska złożyła uczestnikom jarmarku życzenia świąteczne

 

Miniony weekend w Bełchatowie upłynął pod znakiem zbliżającego się Bożego Narodzenia. Podczas miejskiego Jarmarku Świątecznego, na który zaprosiła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, atrakcji nie brakowało – zarówno dla małych, jak i dużych. Swoje produkty prezentowało kilkudziesięciu wystawców, były warsztaty dla dzieci i występy artystyczne, a wszystko w towarzystwie Mikołaja.


Mimo mrozu 17 i 18 grudnia centrum Bełchatowa tętniło życiem. A to wszystko za sprawą Miejskiego Jarmarku Świątecznego, który uroczyście otworzyła prezydent Mariola Czechowska. Tuż przed zapaleniem światełek na miejskiej choince, prezydent złożyła także przedświąteczne życzenia zgromadzonym na placu Narutowicza bełchatowianom.

 

- Życzę, aby przygotowania do zbliżających się świąt były wielką radością i przyjemnością, a same święta żeby upłynęły w spokoju. Niech to dla nas wszystkich będzie bardzo dobry czas – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.


Na placu za MCK PGE Gigantami Mocy stanęły stragany handlowe. Blisko 40 wystawców prezentowało ozdoby świąteczne, wyroby rękodzielnicze, produkty ekologiczne oraz świąteczne specjały, przetwory i oryginalne zabawki. –Najważniejsze, że czuć tutaj tę świąteczną atmosferę. Niekoniecznie trzeba coś kupić, choć takie ręcznie robione rzeczy są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju – mówił podczas jarmarku pan Krzysztof.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Miejski Jarmark Świąteczny cz. 1

 

>>> Zobacz fotogalerię: Miejski Jarmark Świąteczny cz. 2

 


Jarmark to nie tylko wystawcy i możliwość kupienia oryginalnych świątecznych prezentów i smakołyków, ale także warsztaty, które w holu Gigantów Mocy poprowadzili pracownicy miejskich placówek kulturalnych. Dzieci mogły własnoręcznie wykonać ozdoby, lampiony czy pachnące mydełka. Z kolei na scenie w świątecznym repertuarze wystąpiły dzieci z miejskich przedszkoli oraz szkół, laureaci konkursu wokalnego „Małe gwiazdy”, a także Miejska Orkiestra Dęta Bełchatów - Grocholice.


Najmłodszym ogromną radość sprawili Elza i Olaf w „Krainy lodu” oraz elfy na szczudłach. Wspaniałą atrakcją okazał się także świąteczny domek, w którym dzieci mogły spotkać Mikołaja.

 

– Cieszę się, że mogłem tu spotkać bardzo dużo uśmiechniętych dzieci. Co najważniejsze, wszystkie deklarują – a wiem o tym, że te deklaracje są prawdziwe – że przez cały rok były grzeczne. Wszystkie napisały już listy z prośbą o prezenty. Okazało się także, że dzieci znają kolędy i pastorałki, i nawet mi je śpiewały – mówił Mikołaj. – Wszystkim mieszkańcom Bełchatowa pragnę złożyć także życzenia błogosławionych świąt Bożego Narodzenia, pełnych wiary, nadziei i miłości. A w nadchodzącym roku życzę spełnienia marzeń i realizacji wszystkich planów. Wszystkiego, co najlepsze – dodał gość z Laponii.

 

Dziękujemy sponsorom, którzy przyczynili się do tego, że tegoroczny Miejski Jarmark Świąteczny był pełen magii i radości ze zbliżającego się Bożego Narodzenia. Wszystkich mieszkańców zapraszamy jednocześnie na kolejny jarmark już za rok.

 

AP

 

Dzieci cieszyły się na spotkanie z MikołajemDzieci cieszyły się na spotkanie z Mikołajem

 

Na jarmarku swoje wyroby prezentowało kilkudziesięciu wystawcówNa jarmarku swoje wyroby prezentowało kilkudziesięciu wystawców

 

 Sponsorzy Miejskiego Jarmarku Świątecznego 2022Sponsorzy Miejskiego Jarmarku Świątecznego 2022

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl