Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 Akcja jest bezpłatna, nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść Akcja jest bezpłatna, nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść

 

Spotkaj się ze specjalistami, porozmawiaj o swoich emocjach. W najbliższy czwartek, 20 października odbędzie się akcja „Emocje w twoich rękach – to jest możliwe”. Będzie ona okazją, by dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy psychologa, terapeuty czy psychiatry. Wydarzenie organizuje bełchatowskie Centrum Zdrowia Psychicznego, a patronat nad nim objęła prezydent Mariola Czechowska.

 

 

W ostatnim czasie obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, a także Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Jak co roku i tym razem bełchatowskie Centrum Zdrowia Psychicznego, przy wsparciu miasta i fundacji „Terapia to nie wstyd” organizują akację psychoedukacją „Emocje w twoich rękach – to jest możliwe”. W najbliższy czwartek, 20 października w MCK PGE Gigantach Mocy w godz. 10:00-14:00 na bełchatowian będą czekać specjaliści, m.in. terapeuci, terapeuci środowiskowi, psycholodzy, psychoterapeuci, psychiatrzy. Poprowadzą oni pogadanki, podpowiedzą czym jest bełchatowskie Centrum Zdrowia Psychicznego, jaką pomocą można tam znaleźć, a także jaki specjalista pomoże w danym problemie. Co ważne mieszkańcy, którzy będą mieli taką potrzebę, będą mogli od razu skorzystać z pomocy specjalisty. Akcja jest bezpłatna, nie trzeba się też wcześniej zapisywać czy umawiać, wystarczy przyjść. 

 

Pracownicy bełchatowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego podkreślają, że celem akcji jest przełamanie stereotypów na temat zdrowia i choroby psychicznej, wsparcie psychologiczne osób w kryzysie psychicznym, psychoedukację dotyczącą wpływu emocji na zdrowie i bieżące funkcjonowanie. Centrum zależy także, aby podpowiedzieć mieszkańcom, gdzie mogą szukać pomocy, jakiej pomocy potrzeba w danym przypadku, co zrobić, aby dać sobie pomóc.

 

 

ADA

 

Plakat promujący wydarzenie Plakat promujący wydarzenie

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl