Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Miejska Wigilia odbędzie się już po raz ósmy Miejska Wigilia odbędzie się już po raz ósmy

 

Będą tradycyjne bożonarodzeniowe potrawy, wspólne kolędowanie, czas, aby złożyć sobie życzenia i przełamać się opłatkiem. 23 grudnia w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się ósma Miejska Wigilia. Początek o godz. 17:00.

 

 

Przyjść może każdy, zarówno całe rodziny, jak i osoby samotne czy potrzebujące. To wyjątkowe świąteczne spotkanie, które stało się już bełchatowską tradycją, wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską organizują ks. dziekan Zbigniew Zgoda oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

 

– Serdecznie zapraszam do spotkania w gronie sąsiadów i znajomych, podzielenia się opłatkiem, złożenia sobie życzeń, a także skosztowania wigilijnych potraw, których na naszym miejskim stole nie zabraknie – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

Wigilijne stoły ustawione będą w sali koncertowej MCK-u.

 

– Będzie zupa grzybowa, pierogi z kapustą i grzybami, ryby oraz kapusta z grochem i kompot z suszu. W świątecznym poczęstunku znajdą się również czerwony barszcz i krokiety, podobnie jak pierogi, z kapustą i grzybami. Ogromnie się cieszymy, że po dwóch latach spowodowanych pandemią, ponownie będziemy mogli spotkać się w MCK-u na miejskiej ósmej już wigilii – tłumaczy Krzysztof Franczyk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

 

Bożonarodzeniową atmosferę dopełnią kolędy i pastorałki. Będzie ich można nie tylko posłuchać, ale również wspólnie śpiewać z zespołem Promienie Bełchatowa, który wystąpi podczas spotkania.

 

ADA

 

Plakat Miejska Wigilia

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl