Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaAnia potrójną laureatką konkursów przedmiotowych

Ania potrójną laureatką konkursów przedmiotowych

Ania potrójną laureatką konkursów przedmiotowych
Anna Turska znalazła się wśród najlepszych z jęz. polskiego, jęz. hiszpańskiego oraz matematyki; fot. NSP
Ogromne brawa należą się Annie Turskiej – uczennicy Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka. Uzdolniona bełchatowianka została laureatką aż trzech kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.

Konkursy organizowane przez kuratoria oświaty mają wysoką rangę. Pokazują, jak szkoły pracują z uzdolnionymi uczniami. Pokazują również, jak sami uczniowie swoją determinacją i pracowitością dążą do sukcesu. Wyniki konkursów są dla nich bardzo ważne, czasem nawet bardziej niż oceny na świadectwie. Tytuł laureata bowiem otwiera drzwi do najlepszych szkół średnich w całej Polsce.

Ania potrójną laureatką konkursów przedmiotowych

Żeby jednak taki tytuł zdobyć, trzeba przejść przez trzy etapy – od szkolnego po wojewódzki. W tym ostatnim mierzą się już najlepsi z najlepszych. I to właśnie wśród nich znalazła się uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka. Anna Turska, bo o niej mowa, zasługuje na brawa. A nawet potrójne. Została bowiem jedną z trzech potrójnych laureatów tegorocznych konkursów. Wykazała się ponadprzeciętną wiedzą z jęz. polskiego, jęz. hiszpańskiego oraz matematyki.

Ania, która jest potrójną laureatką konkursów, z pewnością na długo zapamięta wtorek 28 maja. Tego dnia bowiem w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odebrała zaświadczenia i nagrody. Ogromne gratulacje składamy Ani, a także jej rodzicom i nauczycielom. Życzymy także kolejnych edukacyjnych sukcesów.

AP

Bełchatowianka odebrała zaświadczenia  i nagrody podczas uroczystej gali w Łodzi; fot. Łódzki Urząd Wojewódzki
Bełchatowianka odebrała zaświadczenia i nagrody podczas uroczystej gali w Łodzi; fot. Łódzki Urząd Wojewódzki