Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZapraszamy na bajeczne spektakle dla dzieci

Zapraszamy na bajeczne spektakle dla dzieci

Fragment plakatu dot. spektaklu "Alicja w krainie czarów"„Alicja w krainie czarów” to jeden ze spektakli, na które zapraszamy najmłodszych widzów

 

Mamy teatralną niespodziankę dla wszystkich dzieci – zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych. Wspólnie z działającymi przy Miejskim Centrum Kultury grupami BAT-Teatrniki i BAT-Minki przygotowaliśmy dwa przedstawienia. „Alicję w krainie czarów” oraz „Za granicą snu” będzie można obejrzeć w poniedziałek, 20 czerwca. Darmowe wejściówki na obydwa wydarzenia można odbierać w kasie MCK.

„Za granicą snu” to pierwsza propozycja dla młodych widzów. Głównym bohaterem widowiska przygotowanego przez najmłodszych aktorów grupy BAT-Teatrinka jest Oskar. Pewnego dnia w jego życiu pojawia się Bagi, który przedstawia się jako Drymek – niewidoczny dla innych opiekun dbający o dobre sny. Kiedy odchodzi mama Oskara, relacje chłopca z tatą pogarszają się. Oskar i Bagi wyruszają w niebezpieczną podróż do Krainy Uśnienia, aby uratować opiekuna dobrych snów jego taty. Opowieść podejmuje problem doskwierającego dzieciom braku uwagi ze strony zajętych swoimi problemami rodziców. Okazuje się, że dorośli też czasem potrzebują pomocy, a dobro może wybawić nawet z najgorszej opresji. Przedstawienie będzie można obejrzeć w poniedziałek, 20 czerwca w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy. Początek spektaklu o godz. 16:30.

 

Tego samego dnia, ale o godz. 18:00, na scenę wyjdą aktorzy grupy BAT-Minki, by przypomnieć jedną z najpiękniejszych dzieł literatury dziecięcej – „Alicję w krainie czarów” Lewisa Carrolla. Tytułowa bohaterka – Alicja – szukając króliczka na niedługi czas trafia do zaczarowanego świata. W krainie panują dezorientujące i nonsensowne zasady. Jest to świat dorosłych, którzy żyją według pewnych ustalonych reguł i rutyny, odcięci od swoich emocji, nierzadko niemili, nieempatyczni, dokuczliwi. Okazuje się jednak, że wspomniani dorośli to schowane pod maskami, zagubione i doświadczone negatywnie dzieci, które w ciągu życia zatraciły siebie, swoją naturalność, uczuciowość, spontaniczność. Poprzez swoją delikatność, wiarę, naiwność i wrażliwość Alicja pomaga im oczyścić się i „wrócić do siebie”.

 

Wstęp na obydwa spektakle jest bezpłatny. Darmowe wejściówki można odbierać w kasie Miejskiego Centrum Kultury przy placu Narutowicza.

 

Plakat promujący spektakl "Za granicą snu" Plakat promujący spektakl "Alicja w krainie czarów"