
Zapowiada się lato pełne kreatywnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Najmłodsi bełchatowianie będą mogli wziąć udział w różnorodnych warsztatach, zajęciach oraz wspólnym czytaniu, przygotowanych przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Zajęcia odbywać się będą zarówno w siedzibie głównej biblioteki przy ul. Kościuszki, jak i w Filii nr 1 w Grocholicach oraz filii na os. Binków. Wszystkie spotkania utrzymane będą w bajkowej scenerii świata Walta Disneya, co gwarantuje wyjątkową atmosferę i mnóstwo radości dla uczestników. To doskonała propozycja na wakacyjny czas – pełna wyobraźni, inspiracji i twórczej zabawy.
W bibliotece głównej zaplanowano zajęcia literacko-plastyczne dostosowane do różnych grup wiekowych. Dla dzieci w wieku 10–13 lat odbędą się one w dniach od 6 do 10 lipca, natomiast dla młodszych uczestników, w wieku 6–9 lat – od 10 do 14 sierpnia. Najmłodsze dzieci, w wieku od 3 do 6 lat, będą mogły wziąć udział w spotkaniach organizowanych w wakacyjne czwartki. Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale trzeba się na nie wcześniej zapisać. Zgłoszenia placówka będzie przyjmować telefonicznie pod numerem telefonu: 44 635 03 18.
Filia nr 1 w Grocholicach zaprasza na wakacyjne podróże. To również zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Odbędą się one 20 i 21 lipca. Aby z nich skorzystać warto się zapisać. Można to zrobić pod numerem tel. 44 633 36 76. Z kolei Filia nr na os. Binków zaprasza na warsztaty „Kreatywnie w bibliotece”. 14 oraz 15 lipca będzie można stworzyć własnoręcznie unikatową i oryginalną biżuterię z papieru. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 8 do 11 lat. 28 lipca zaś bibliotekarki zapraszają na wspólne czytanie pod chmurką. I w tym przypadku warto się wcześniej zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu: 44 633 62 33.


