Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościBędą maszerować szlakiem powstańców

Będą maszerować szlakiem powstańców

Dla osób, które będą mieć co najmniej trzy zaliczone marszy, czekać będzie odznaka Dla osób, które będą mieć co najmniej trzy zaliczone marsze, czekać będzie odznaka

 

Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych wystartuje w najbliższą niedzielę, 15 stycznia. Do wyboru są dwie trasy, krótsza i dłuższa 14 km. Wystartować może każdy, kto czuje się na siłach. Organizację wydarzenia tradycyjnie wspiera prezydent Mariola Czechowska, która objęła je także honorowym patronatem.

 

 

Pierwsza z tras – 10 km – prowadzić będzie przez Bełchatów, Grocholice i Oleśnik. Jej koniec przewidziany jest na Kurnosie Drugim. Natomiast druga z tras – 14 km – prowadzić będzie przez Parzno, Kluki (Groblę), Kaszewice. Zakończy się, tak jak pierwsza w Kurnosie Drugim. W trakcie marszu przewidziane jest m.in. złożenie kwiatów przy pomniku Powstańców Styczniowych i w krypcie Wandy Malczewskiej. Program wydarzeń dla poszczególnych tras dostępny jest na plakacie, który zamieszczamy poniżej.

 

Wystartować w marszu może każdy, kto czuje się na siłach. Zapisy internetowe – na adres: erskabelchatow@onet.pl – prowadzone będą do soboty, 14 stycznia. W wiadomości trzeba napisać, jaką trasę wybieramy. Należy też napisać, który to będzie udział w marszu. Będzie też można zgłosić się tuż przed startem marszu, zbiórka przewidziana jest przed urzędem miasta o godz. 8:00 dla trasy drugiej, a o godz. 9:00 dla trasy pierwszej.

 

I tym razem każdy, kto pokona całą trasę Regionalnego Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych 1863 r., otrzyma legitymację z potwierdzeniem. Po trzech i pięciu kolejno zaliczonych marszach każdemu uczestnikowi przysługuje brązowa, a następnie srebrna odznaka. Uczestniczy dziesięciu pochodów otrzymują najwyższą – złotą odznakę. Wszystkie stylizowane są na znaki powstańcze. Organizatorzy – Regionalne Towarzystwo Społeczno-Kulturalne ERSKA, przypominają, że odznaki będą wydawane wyłącznie po okazaniu wymaganej liczby potwierdzonych udziałów w kolejnych marszach.

 

Miejskie obchody 160. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego zaplanowane są na niedzielę, 22 stycznia. Wzorem lat ubiegłych odbędą się one w parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach, a później na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego.

 

ADA

 

Plakat - Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych Plakat – Regionalny Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych