Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaBędzie nowy plac zabaw w Przedszkolu nr 3

Będzie nowy plac zabaw w Przedszkolu nr 3

 Na nowym placu zabaw będą strefy dla dzieci młodszych i starszychNa nowym placu zabaw będą strefy dla dzieci młodszych i starszych

 

Tory przeszkód, huśtawki, piaskownica, karuzela i bujak – przedszkolaki z Trójki będą mieć nowy plac zabaw. Roboty rozpoczną się w najbliższych dniach, wszystko ma być gotowe na początku listopada. Na realizację zadania miasto pozyskało środki z Gminy Bełchatów.

Projekt przewiduje całkowitą przebudowę przedszkolnego placu zabaw. Istniejące wyposażenie i nawierzchni zostaną rozebrane, a ich miejsce zajmą nowe urządzenia zabawowe. Powstaną dwa osobne place – dla dzieci starszych i młodszych, a strefy te zostaną wydzielone niskim płotkiem.

W części dedykowanej najmłodszym przedszkolakom znajdzie się wielofunkcyjny zestaw zabawkowy w formie toru przeszkód i dwie podwójne huśtawki – jedna z bocianim gniazdem oraz druga typu „ważka”. Z kolei w miejscu, gdzie bawić się będą dzieci ze starszych grup, pojawi się piaskownica, a także zestaw zabawkowy w formie toru przeszkód, karuzela tarczowa z siedziskiem i bujak typu „kończynka”. Całości dopełnią elementy małej architektury, a konkretnie ławki z oparciem dla opiekunów i dzieci, kosze na śmieci oraz tablica z regulaminem.

Zgodnie z umową, którą miasto zawarło z wykonawcą, wszystko ma być gotowe w ciągu 4 miesięcy. Budowa placu zabaw w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 3 kosztować będzie nieco ponad 270 tys. zł, a zadanie to dofinansowane zostało ze środków Gminy Bełchatów.

– Robimy wszystko, aby nasze placówki stale się rozwijały. Dlatego też w ramach możliwości, planów i środków finansowych, prowadzimy niezbędne remonty i modernizacje. Dzięki temu dzieci i młodzież mogą uczyć się i przebywać w coraz piękniejszych, bezpiecznych oraz doskonale wyposażonych szkołach i przedszkolach. Cieszę się, że na wiele z tych zadań pozyskujemy środki zewnętrzne, które odciążają miejski budżet i pozwalają zrealizować ważne z punktu widzenia edukacji naszych dzieci projekty – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa odpowiedzialny m.in. za oświatę.

 

AP