Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościBędzie okazja do bezpłatnej mammografii

Będzie okazja do bezpłatnej mammografii

Badanie jest bezbolesne i pozwala wykryć nawet drobne zmianyBadanie jest bezbolesne i pozwala wykryć nawet drobne zmiany

 

Zapraszamy panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię. Mammobus przyjedzie do naszego miasta 3 kwietnia. Aby wykonać badanie w tej mobilnej pracowni diagnostycznej, nie potrzeba skierowania.

Rak piersi to najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet. Co roku diagnozuje się go u 12 tys. Polek. Wykrycie zmian we wczesnym stadium rozwoju choroby pozwala podjąć skuteczną terapię i zwiększyć szansę pełnego powrotu do zdrowia. Kluczową rolę odgrywają tu regularne badania profilaktyczne, szczególnie mammografia. Pozwala ona znaleźć guzki, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi.

Kilka razy w roku bełchatowianki między 50 a 69 rokiem życia mogą wykonać mammografię bezpłatnie. Wszystko dzięki temu, że miasto Bełchatów co roku przystępuje do Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Najbliższa okazja do wykonania mammografii będzie już 3 kwietnia. To właśnie tego dnia przy Miejskim Centrum Kultury (Plac Narutowicza) stanie specjalny mammobus. Będzie on dostępny między godz. 8:00 a 17:00.

 

Aby wykonać badanie, trzeba spełnić kilka warunków. Po pierwsze program skierowany jest do kobiet, które są ubezpieczone, aktualnie nie leczą się z powodu raka piersi i w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanej mammografii w ramach NFZ-u. Jeśli z badania chciałaby skorzystać osoba spoza wskazanej grupy, ma taką możliwość. Będzie ona jednak musiała za nie zapłacić.

 

By uniknąć kolejek, najlepiej wcześniej się zarejestrować. W tym celu wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 42 254 64 17. Istnieje także możliwość zapisów internetowych na stronie medica.org.pl. Co ważne, w trakcie zapisywania należy podać swój PESEL i numer telefonu.

Jeśli najbliższy termin darmowych badań jest niedogodny, w najbliższych miesiącach będzie jeszcze kilka okazji do wykonania mammografii. Mammobus przyjedzie do Bełchatowa jeszcze 2, 4 i 5 maja oraz 5 i 6 czerwca.

 

AP

 

Mammobus stanie na placu za MCK PGE Gigantami MocyMammobus stanie na placu za MCK PGE Gigantami Mocy