Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościBędziemy świętować Dzień Patrona Miasta

Będziemy świętować Dzień Patrona Miasta

Dzień Patrona Miasta - śpiewające dzieci
Dzień Patrona Miasta tradycyjnie odbędzie się w trzecią niedzielę czerwca
Będzie piknik rodzinny, koncerty, Marsz dla Życia i Rodziny, a także msza św. w intencji bełchatowian. Przed nami Dzień Patrona Miasta Bełchatowa i Bełchatowski Dzień Rodziny, które odbędą się w niedzielę 16 czerwca. Na obchody zapraszają prezydent Patryk Marjan oraz Dziekan Dekanatu Bełchatowskiego ks. kan. Zbigniew Zgoda.

Trzecia niedziela czerwca tradycyjnie upłynie pod znakiem obchodów Dnia Patrona Miasta św. Jana Pawła II. Przed mieszkańcami kilka wydarzeń. Podobnie, jak w latach poprzednich, także i w tym roku obchody rozpoczną się od części oficjalnej. O godz. 11:50 mieszkańcy złożą kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II, który znajduje się przy ul. Kościuszki. Chwilę później – o godz. 12:00 w ogrodach parafii pw. Narodzenia NMP odprawiona zostanie msza św. w intencji bełchatowian. Nabożeństwu przewodniczyć będzie bp. Witalij Skomarowski Ordynariusz Łucki i Przewodniczący Episkopatu RKC w Ukrainie.

Na godz. 13:00 także w ogrodach, organizatorzy zaplanowali wręczenie nagród laureatom XXI Powiatowego Konkursu „Pontyfikat Świętego Jana Pawła II”.

Obchodom Dnia Patrona Miasta towarzyszyć będzie również bełchatowski Marsz dla Życia i Rodziny. Tym razem przejdzie on pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”. Jego uczestnicy o godz. 15:30 wyruszą z palcu Narutowicza i ulicami miasta przejdą do ogrodów parafii pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Bo to właśnie tam odbędzie się Bełchatowski Dzień Rodziny, czyli piknik rodzinny. Rozpocznie się on o godz. 16:00. W programie wiele darmowych atrakcji. Gry, zabawy, animacje dla najmłodszych, prezentacja działalności różnych placówek i jednostek, grill, wspólna zabawa. To tylko niektóre z nich. Odbędą się również koncerty. Wystąpią laureaci VIII Archidiecezjalnego Dziecięcego Festiwalu Piosenki Papieskiej i Religijnej „Santo Subito”. Zaśpiewa także chór Kantylenka ze Szkoły Podstawowej nr 12.

Dzień Patrona Miasta - plakat informacyjny