Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaBełchatów dla Ukrainy – aukcja w muzeum

Bełchatów dla Ukrainy – aukcja w muzeum

 Na licytację będzie wystawiona m.in. kolekcja znaczków okolicznościowychNa licytację będzie wystawiona m.in. kolekcja znaczków okolicznościowych

 

Prezydent Mariola Czechowska zaprasza wszystkich bełchatowian, którzy chcą pomóc walczącej Ukrainie, do udziału w aukcji charytatywnej. Wydarzenie, które wspólnie przygotowują Muzeum Regionalne i bełchatowski oddział PCK, odbędzie się już w najbliższy piątek, 2 grudnia.

Będzie to kolejna z akcji pomocowych, jakie Bełchatów organizuje od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę. Może się w nią włączyć każdy mieszkaniec Bełchatowa, który chce wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów. Tym bardziej, że licytacje prowadzone będą od przysłowiowej „złotówki”. Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zakup środków opatrunkowych oraz płynów dezynfekujących.

Organizatorzy aukcji – Muzeum Regionalne w Bełchatowie oraz bełchatowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża – przygotowali wiele interesujących przedmiotów. – Do udziału w aukcji zapraszamy wszystkich bełchatowian. Liczymy na Państwa obecność, tym bardziej, że cel jest szczytny. Będzie można licytować ciekawe numizmaty – monety, banknoty, medale okolicznościowe czy papiery wartościowe. Ponadto pod młotek pójdą książki i wydawnictwa o tematyce numizmatycznej i militarnej. To jednak nie wszystko. Nie zabraknie także kilku perełek – niespodzianek, które z pewnością zainteresują miłośników historii – mówi dyrektor bełchatowskiego Muzeum Regionalnego Marek Tokarek. Co ważne, wszystkie eksponaty będzie można oglądać godzinę przed rozpoczęciem licytacji.

Aukcja odbędzie się już w najbliższy piątek, 2 grudnia, w siedzibie Muzeum Regionalnego przy ul. Rodziny Hellwigów 11. Początek licytacji o godz. 17:00.

 

AP

 

Plakat promujący aukcję stacjonarną w Muzeum RegionalnymPlakat promujący aukcję stacjonarną w Muzeum Regionalnym

 

 Uczestnicy będą mogli także wylicytować medale i orderyUczestnicy będą mogli także wylicytować medale i ordery