Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościMamy dofinansowanie na remont boiska

Mamy dofinansowanie na remont boiska

Bełchatów od wielu, wielu lat sportem stoi - powiedziała podczas konferencji prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska Bełchatów od wielu, wielu lat sportem stoi – powiedziała podczas konferencji prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska

 

Prezydent Mariola Czechowska pozyskała kolejne rządowe dofinansowanie. Do miejskiej kasy trafi ponad 1,3 mln zł na przebudowę i remont boiska piłkarskiego za halą sportową.

 

 

Dofinansowanie, które pozyskało miasto, pochodzi z rządowego programu „Sportowa Polska”. W środę, 9 listopada w Bełchatowie odbyło się spotkanie, podczas którego prezydent Mariola Czechowska odebrała symboliczny czek z rąk wiceministra sportu i turystyki Arkadiusza Czartoryskiego.

 

– Od momentu powstania ministerstwa sportu zdecydowanie wzrósł budżet resortu. Ze względu na pandemię przez ponad 2 lata wszyscy, a przede wszystkim nasze dzieci, byliśmy zamknięci w domach. Dziś toczymy swoistą walkę o aktywność fizyczną, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Dlatego też serdecznie dziękuję miastu i pani prezydent za to, że Bełchatów tak mocno inwestuje w infrastrukturę sportową – mówił podczas spotkania wiceminister Czartoryski.

 

Program „Sportowa Polska” jest programem niezwykle elastycznym. Umożliwia bowiem łączenie z innymi rządowymi programami, a dodatkowo inwestycja, na którą pozyskano dofinansowanie, może zostać zrealizowana w ciągu dwóch lat.

 

– Serdecznie dziękuję za otrzymane dofinansowanie. Panu ministrowi, pani poseł za wielkie wsparcie jeśli chodzi o nasze pomysły – powiedziała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Nasze miasto od wielu, wielu lat sportem stoi. Dysponujemy, uważam niezłą infrastrukturą sportową, ale nie do końca zawsze chodzi o to, aby powstawały kolejne obiekty. Zależy nam również na tym, aby te obiekty, które posiadamy, utrzymać w jak najlepszej formie. Otrzymane dofinansowanie zostanie przeznaczone na remont boisk za halą sportową, z której korzysta ogromna liczba dzieci i młodzieży z naszego miasta, także młodzież z Akademii GKS Bełchatów. A to, że musimy już tam przeprowadzić remont, oznacza, że te boiska są mocno eksploatowane. Cały koszt tej inwestycji, to ponad 3,5 mln zł. Tak, jak powiedział pan minister, można te programy łączyć z innymi, będziemy więc mogli tę inwestycję wykonać w oparciu o dodatkowe środki. Złożyliśmy również dwa inne projekty do programu „Sportowa Polska”, na rozstrzygnięcie których jeszcze czekamy. Dotyczą one boiska za halą Energia oraz trzeciego etapu modernizacji lodowiska miejskiego. Jeszcze raz serdecznie dziękuję, zabieramy się do pracy – mówiła Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

ADA/AP

 

Do Bełchatowa trafi ponad 1,3 mln złDo Bełchatowa trafi ponad 1,3 mln zł