Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościBełchatów z kolejnym dofinansowaniem

Bełchatów z kolejnym dofinansowaniem

Miasto będzie remontować m.in. ulicę Staszica Miasto będzie remontować m.in. ul. Staszica od skrzyżowania z ul. Czyżewskiego do ronda przy ul. Armii Krajowej – Goetla

 

30 mln zł na remont bełchatowskich ulic i modernizację oświetlenia pozyskało miasto w ramach drugiej edycji rządowego Polskiego Ładu. – Przyznane dofinansowanie to dokładnie tyle o ile wnioskowaliśmy. Cieszę się, że nasze obydwa złożone projekty, zyskały pozytywną ocenę i będą realizowane – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

 

Znaczna część tych pieniędzy – bo 25 mln zł – przeznaczona będzie na budowę i modernizację miejskich ulic. Kolejne 5 mln zł magistrat zainwestuje w oświetlenie zarówno uliczne, jak i te w miejskich szkołach.

 

– Bardzo się cieszę, że kolejne nasze projekty, otrzymują dofinansowanie. Bo to właśnie dzięki wsparciu rządowych oraz unijnych funduszy możemy robić znacznie więcej i szybciej. Nie obciążając przy tym w stu procentach miejskiego budżetu. 30 mln zł pozyskanych dla miasta z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych to ogromna kwota. Dzięki tym środkom wyremontujemy m.in. ulica Staszica, wybudujemy parkingi i zmodernizujemy oświetlenie – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

 

W ramach pierwszego projektu miasto planuje m.in. modernizację wspomnianej już ul. Staszica, a także Armii Krajowej i Goetla. Na tym nie koniec. Pozyskane dofinansowanie miasto przewiduje również przeznaczyć na budowę miejsc parkingowych i remont już istniejących w okolicy targowiska miejskiego oraz na os. Dolnośląskim, Przytorze i Ludwikowie.

 

Miejskie ulice zyskają również nowe oświetlenie. Wymiana słupów bądź opraw na te energooszczędne planowana jest m.in. na ulicach: Staszica, Armii Krajowej, Goetla, Czyżewskiego czy al. Jana Pawła II. Miasto chce także zmodernizować oświetlenie przy i w placówkach oświatowych. Chodzi głównie o wymianę opraw świetlówkowych na oprawy energooszczędne w szkolnych salach i korytarzach. Z kolei na zewnątrz, przy szkolnych budynkach, pojawią się m.in. oprawy energooszczędne i czujniki ruchu. Wszystko po to, by jeszcze zwiększyć bezpieczeństwo wokół tych placówek.

 

– Szykuje się sporo zadań. Mam nadzieję, że szybko uda się podpisać umowę na dofinansowanie i będziemy mogli ruszać z ogłaszaniem przetargów na realizację tych inwestycji – podsumowuje prezydent Mariola Czechowska. 

 

ADA

 

W ramach II edycji rządwoego programu Polski Ład Bełchatów pozykał 30 mln zł W ramach II edycji rządwoego programu Polski Ład Bełchatów pozykał 30 mln zł