Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportBełchatowianin powołany do kadry narodowej

Bełchatowianin powołany do kadry narodowej

 

122 www

Laureat Nagrody Prezydenta Bełchatowa Jakub Domurad otrzymał właśnie powołanie do kadry narodowej juniorów w boksie. Sportowiec weźmie też udział w Turnieju o Złotą Rękawicę Wisły w Krakowie.

 

Występ w kadrze narodowej to marzenie wielu sportowców. Jednemu z bełchatowskich młodych bokserów właśnie udało się je spełnić. Jakub Domurad otrzymał bowiem powołanie na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej juniorów w boksie. Tym samym znalazł sie w grupie najlepszych w swojej kategorii 16 młodych bokserów z całej Polski. Przez dziesięć dni, od 5 do 15 grudnia, w Gródku nad Dunajcem szlifować będzie swoje bokserskie ciosy pod okiem Krzysztofa Miałki, trenera kadry narodowej Polskiego Związku Bokserskiego.

Wyjazd szkoleniowy połączony będzie ze startem w Turnieju o Złotą Rękawicę Wisły w Krakowie. Dodajmy, że obecnie młody bełchatowianin również ciężko trenuje na zgrupowaniu Kadry Polski Juniorów w Grudziądzu.

Jakub Domurad na co dzień trenuje w sekcji bokserskiej Garda Bełchatów. Jego trenerem jest Arkadiusz Żurawski. Walczy w wadze +91 kilogramów. Na swoim koncie ma coraz więcej zwycięskich walk. Ostatnio w Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim we Włocławku pokonał swego rywala przed czasem, w drugiej rundzie.

Za wybitne osiągnięcia w boksie młody bokser został uhonorowany nagrodą Prezydenta Miasta Bełchatowa. Podczas Inauguracji Roku Sportowego 2019/2020 doceniony również został jego trener. Arkadiusz Żurawski otrzymał nagrodę za upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży.

Gratulujemy powołania do kadry narodowej i życzymy wielu kolejnych sukcesów.

KZB

Fot. Garda Belchatów/belchatow.pl

 

Podczas Iauguracji Roku sportowego Nagrodę Prezydenta Bełchatowa w imieniu młodego boksera odebrał trener Nagrodę Prezydenta Bełchatowa w imieniu młodego boksera, przebywającego na zgrupowaniu, odebrał trener