Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportBełchatowscy lekkoatleci ponownie triumfują

Bełchatowscy lekkoatleci ponownie triumfują

 Jakub Bracki i Dawid Tatara z tytułami mistrza i wicemistrza Polski; fot./BKLJakub Bracki i Dawid Tatara z tytułami mistrza i wicemistrza Polski; fot./BKL

 

Złoto, srebro i brąz – to dorobek medalowy młodych bełchatowian na Mistrzostwach Polski U20. Najwyższą sportową klasę w Radomiu potwierdzili zawodnicy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego (Jakub Bracki i Dawid Tatara) oraz UKS Czempion (Maria Kołodziejczuk). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

O tym, że bełchatowska lekkoatletyka stoi na najwyższym krajowym poziomie, nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Niemal na każdych zawodach zawodnicy działających w naszym mieście klubów pokazują, że są w znakomitej formie i liczą się w walce o najwyższe sportowe tytuły. Tak też było podczas Mistrzostw Polski U20, które odbyły się w Radomiu i z których przywieźli trzy krążki.

Najlepiej spisał się miejski stypendystaJakub Bracki, który reprezentował barwy BKL-u. Podopieczny Łukasza Mantyka do rywalizacji przystępował jako zdecydowany faworyt w trójskoku. – Zawsze jest ciężko skakać jako faworyt, tym bardziej, że pozostali zawodnicy spisali się doskonale osiągając swoje rekordy życiowe. Kuba wykonał zadanie tak, jak to umie robić najlepiej zostając już po raz trzeci Mistrzem Polski na stadionie – komentuje na facebookowym profilu klubu trener Mantyk. Warto zaznaczyć, że mistrzowskim skokiem na odległość 15,10 m, Jakub zapewnił sobie start na Międzynarodowy Mecz U20 (Polska – Czechy – Węgry – Słowacja – Słowenia), jaki rozegrany zostanie w najbliższy weekend (16-17 lipca) w słoweńskim Mariborze.

Drugi z reprezentantów BKL-u, Dawid Tatara, zawody zakończył na drugim miejscu i może pochwalić się tytułem wicemistrza Polski w biegu na 200 m. W eliminacjach ustanowił swój nowy rekord życiowy (21,68s), a w finale jeszcze go poprawił – teraz może legitymować się „życiówką” 21,64s. – Był jedynym zawodnikiem w biegu finałowym, który ustanowił rekord życiowy. Pokazał wielkie serce i charakter, zostawił dużo zdrowia na bieżni udowadniając wszystkim w Polsce, że potrafi szybko biegać – podkreśla szkoleniowiec.

Radom był także szczęśliwy dla kolejnej miejskiej stypendystkiMarii Kołodziejczuk. Trenująca na co dzień w UKS Czempion pod okiem Dariusza Rybarczyka zawodniczka zajęła trzecią lokatę na dystansie 400mppł. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że bieg finałowy ukończyła z bardzo dobrym czasem – 60,34s. – Nasza ubiegłoroczna Mistrzyni Polski w kategorii U18 po raz kolejny udowadnia, że znajduje się w czołówce najlepszych plotkarek w kraju na jej koronnej konkurencji plotkarskiej – czytamy na facebookowym profilu UKS Czempion. Maria, podobnie jak Jakub Bracki, również będzie reprezentować Polskę podczas meczy w Słowenii.

Wszystkim medalistom Mistrzostw Polski U20 gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych udanych startów na lekkoatletycznych arenach.

 

AP

 

Maria Kołodziejczuk zdobyła brąz na swoim koronnym dystansie; fot./UKS CzempionMaria Kołodziejczuk zdobyła brąz na swoim koronnym dystansie; fot./UKS Czempion