Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościTłumy przeszły ulicami w Orszaku Trzech Króli

Tłumy przeszły ulicami w Orszaku Trzech Króli

Bełchatowski Orszak Trzech Króli
Bełchatowski Orszak Trzech Króli
W Bełchatowie ponownie zagościł Orszak Trzech Króli. W niedzielę 6 stycznia orszakowe pochody wyruszyły nie z jednej, ale aż z trzech parafii. Wszystkie spotkały się na Dworze Heroda, by później razem pójść do stajenki i oddać pokłon Dzieciątku. Wspólnie z Królami podążało kilka tysięcy bełchatowian. Było rodzinnie, radośnie i barwnie.

Bełchatowski orszak wyruszył z kościoła NMP Matki Kościoła i św. Barbary na os. Dolnośląskim. Reprezentował on Europę i kolor czerwony. Na jego czele poszedł król Kacper. Drugi orszakowy pochód, przystrojony w kolor niebieski, wyszedł z parafii Miłosierdzia Bożego na os. Dolnośląskim. Była to Afryka i król Baltazar. Z kolei trzeci orszak przeszedł z os. Olsztyńskiego, czyli parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy. Wraz z królem Melchiorem przeszli rycerze, damy dworu, dworzanie. Przewodnim kolorem tego orszaku był niebieski. Uczestnikom rozdawano śpiewniki z kolędami oraz kolorowe korony z papieru. 

Trzej królowie spotkali się na Dworze Heroda. Zaaranżowany był on tradycyjnie w parku Olszewskich, a dokładnie przy muzeum regionalnym. Mieszkańcy mieli okazję, aby obejrzeć scenkę, a także posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu uczennic III Liceum Ogólnokształcącego. Herod próbował zatrzymać trzech mędrców, ale nieskutecznie. Po dłużej bowiem chwili orszaki za Gwiazdą ruszyły w stronę stajenki, która znajdowała się przy parafii Narodzenia NMP. Tam na przybycie pielgrzymów czekała Święta Rodzinna z Dzieciątkiem.

Tegoroczny Bełchatowski Orszak Trzech Króli miał inną formułę niż jego poprzednie edycje. Frekwencja pokazała, że wymarsz z trzech parafii, spodobał się mieszkańcom. W każdym orszaku maszerowały bowiem tłumy.

>>> Orszak Trzech Króli – galeria zdjęć

Bełchatowski Orszak Trzech Króli
Uczestnicy Orszaku Trzech Króli otrzymali m.in. śpiewniki z tekstami kolęd
Bełchatowski Orszak Trzech Króli
Wszystkie trzy orszaki spotkały się przy muzeum, a później razem poszli do Betelejemskiej Stajenki