Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościBełchatowskie muzeum odzyskuje dawny blask

Bełchatowskie muzeum odzyskuje dawny blask

Remont muzeum obejmuje m.in. renowację elewacji Remont muzeum obejmuje m.in. renowację elewacji

 

 

Na finiszu jest renowacja zabytkowego Dworku Olszewskich, w którym swoją siedzibę ma bełchatowskie Muzeum Regionalne. Już za kilka tygodni budynek będzie można podziwiać w pełnej krasie.

 

 

Renowacja elewacji budynku, remont poszycia dachu, schodów wejściowych z obu stron, balkonu od strony wschodniej, a także modernizacja instalacji odgromowej, odwadniającej i internetowej – to zakres prac, jaki prowadzony jest w ramach wspomnianej inwestycji. Jak mówi Marek Tokarek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, remont budynku był już potrzebny.

 

– Mamy piękne wnętrza, sale muzealne wyglądają znakomicie. Na zewnątrz natomiast sytuacja przedstawiała się inaczej. Ale już za chwilę, dzięki modernizacji, budynek z zewnątrz będzie wyglądał jakby powstał niedawno. A trzeba pamiętać, że ma on już swoją ponad 200 historię – tłumaczy dyrektor Marek Tokarek. – Trwają ostatnie prace, m.in. te związane z remontem głównych schodów do budynku, a także malowaniem dachu. Remont, tak jak planowaliśmy, zakończy się w najbliższych tygodniach – dodaje dyrektor bełchatowskiego Muzeum Regionalnego.

 

Inwestycja kosztować będzie ponad 600 tys. zł. Miasto pokryję tę kwotę jednak tylko częściowo. Na realizację tego zadania Urząd Miasta Bełchatowa pozyskał bowiem dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego. Mowa o blisko 280 tys. zł.

 

– Siedziba muzeum jest bez wątpienia jedną z perełek architektonicznych Bełchatowa. Można powiedzieć, że to jego wizytówka. Dzięki pozyskanym przez nas środkom możemy przeprowadzić wszystkie zaplanowane prace, co z pewnością jeszcze bardziej podniesie walory turystyczne naszego miasta, a muzeum odzyska dawny blask – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

ADA

 

Remont muzeum będzie kosztować ponad 600 tys. zł Remont muzeum będzie kosztować ponad 600 tys. zł