Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościBełchatowscy energetycy odebrali odznaczenia

Bełchatowscy energetycy odebrali odznaczenia

 ener2

 

Bełchatowscy energetycy świętują. Podczas uroczystej akademii ponad 60 osób związanych z bełchatowską elektrownią odebrało odznaczenia i medale. Były również życzenia i podziękowania za trudną, ale jakże ważną dla naszej gospodarki pracę.

14 sierpnia obchodzony jest Dzień Energetyka. Z tej okazji w piątek, 12 sierpnia odbyła się oficjalna akademia. Wzięli w niej udział energetycy, a także zaproszeni goście. Wśród nich m.in. parlamentarzyści i bełchatowscy samorządowcy, z prezydent Mariolą Czechowską, wiceprezydentami Dariuszem Matyśkiewiczem i Łukaszem Politańskim oraz przewodniczącym Rady Miejskiej w Bełchatowie Piotrem Wysockim.

Akademia była okazją do podsumowań i efektów pracy całego koncernu PGE GiEK S.A. Były gratulacje, słowa uznania i życzenia. Najbardziej zasłużeni pracownicy bełchatowskiego giganta energetycznego otrzymali wyróżnienia i odznaczenia. Złoty medal za Długoletnią Służbę odebrało szesnastu energetyków, srebrny otrzymało pięć osób, zaś brązowy – jedna. Ponadto dwunastu pracowników uhonorowano medalem „Zasłużony dla polskiej energetyki”, kolejnych trzydziestu odznaczono natomiast medalem za zasługi dla PGE GiEK S.A.

Z okazji Dnia Energetyka wszystkim pracownikom sektora energetycznego składamy najlepsze życzenia: satysfakcji z wykonywanej pracy, pozytywnej energii, rozwoju zawodowego oraz entuzjazmu na co dzień i sukcesów w życiu osobistym. Dziękujemy za Państwa trud, zaangażowanie i profesjonalizm, które dają nam poczucie energetycznego bezpieczeństwa oraz gwarantują rozwój tej niezwykle ważnej dla naszego regionu i całego kraju gałęzi gospodarki – takie życzenia wszystkim związanym z bełchatowską energetyką przekazują prezydent Mariola Czechowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Wysocki.

W minioną sobotę, 6 sierpnia odbyły się Dni Energetyka. Towarzyszyły im m.in. koncerty, wydarzenia sportowe i pokaz laserów. Ostatnim punktem tegorocznych obchodów Dnia Energetyka będzie natomiast uroczysta msza święta, która odprawiona zostanie w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego na os. Przytorze. Początek nabożeństwa o godz. 12:00.

Przypomnijmy, że Dzień Energetyka ustanowiono w roku 1956 i obchodzony był do roku 1972 dnia 1 września, a od 1973 do 1990 – w pierwszą niedzielę września. W 1991 roku patronem energetyków ogłoszono św. Maksymiliana Kolbego, z zamiłowania elektryka, który zginął męczeńsko w obozie koncentracyjnym 14 sierpnia 1941 roku. Data ta została przyjęta jako Dzień Energetyka i obowiązuje do dziś.

 

AP/ADA

 

ener1