Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKultura„Bestia” - nieme kino w drodze

„Bestia” – nieme kino w drodze

Seans z muzyką na żywo wyświetlony zostanie w niedzielę, 10 października w Kinie Kultura Seans z muzyką na żywo wyświetlony zostanie w niedzielę, 10 października w Kinie Kultura

Ta filmowa propozycja, powinna trafić w gust tych osób, które są otwarte zarówno na nowoczesne niekonwencjonalne formy, jak i te z dawnych lat. W kinie Kultura w niedzielę, 10 października wyświetlony zostanie niemy film z muzyką na żywo. Wejście na seans jest nieodpłatne, trzeba jednak wcześniej pobrać bezpłatny bilet.   

 

„Bestia”, to produkcja z 1917 roku. Jest to jedyny zachowany w całości film z Polą Negri nakręcony w Polsce.  Utrzymany jest w stylistyce melodramatu, opowiada historię Poli – urodziwej nastolatki, marzącej o tanecznej karierze. To historia o miłości, zdradzie i zemście. Seans w niemym kinie wzbogacony zostanie muzyką na żywo, o co zadbają  członkowie zespołu „Czerwie”.

 

Ten film wyświetlony zostanie w niedzielę, 10 października o godzinie 17.00 w kinie Kultura. Seans jest darmowy, wcześniej jednak w dniu emisji, trzeba pobrać nieodpłatny bilet w kasie kina. Istnieje również możliwość wcześniejszego zarezerwowania miejsc.

Pokaz odbędzie się w ramach projektu Łódzkiego Domu Kultury „Kino nieme w drodze”.

 

KR