Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościBezpieczeństwo na pierwszym planie

Bezpieczeństwo na pierwszym planie

W wakacje na ulicach Bełchatowa pojawią się dodatkowe patrole policji. Na ten cel Miasto przekaże bełchatowskiej jednostce 15 tys. zł.

 

Podczas czerwcowej sesji prezydent Marek Chrzanowski przedstawił miejskim radnym projekt uchwały w sprawie przekazania 15. tys. zł Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie. Środki, które Rada Miejska zdecydowała przyznać bełchatowskiej jednostce, będą wykorzystane na dodatkowe patrole policji na ulicach Bełchatowa. Funkcjonariusze będą też dbać o bezpieczeństwo mieszkańców podczas letnich imprez plenerowych. „Nasz samorząd od lat wspiera bełchatowską policję. Cieszymy się, że sprawy związane z ciągłą poprawą bezpieczeństwa na terenie Bełchatowa spotykają się ze zrozumieniem naszych partnerów samorządowych. Bez ich wsparcia dodatkowe patrole policyjne nie byłyby możliwe” – mówi insp. Sławomir Barasiński Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie.

 

Doświadczenie pokazuje, że wakacje to czas, kiedy ilość zagrożeń jest większa. Policjanci podkreślają też, że siły policyjne absorbowane są mocno przez liczne imprezy plenerowe, które odbywają się w Bełchatowie w okresie wakacyjnym. Prewencyjne działanie pieszego patrolu policyjnego jest nieprzecenione. W 2013 r., od lipca do listopada, policjanci wykonali 61 dodatkowych służb – w tym czasie wylegitymowali 501 osób, skontrolowali 49 pojazdów, przeprowadzili 227 interwencji własnych, nałożyli 74 mandaty karne, zatrzymali 5 sprawców przestępstw, sporządzili 2 wnioski o ukaranie, zatrzymali 2 osoby poszukiwane. „Nigdy zbyt wiele działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa Mieszkańców. Patrole ponadnormatywne świetnie sprawdzały się w latach wcześniejszych – chcemy więc kontynuować tą dobrą praktykę. Pieniądze zostaną wykorzystane na zapłacenie funkcjonariuszom za ich dodatkowe służby, które będą pełnić na bełchatowskich osiedlach w okresie letnim” – podsumowuje prezydent Marek Chrzanowski.

 

Autor: AD-A

a.duda@um.belchatow.pl