Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaBiblioteka wygrała książki dla dzieci

Biblioteka wygrała książki dla dzieci

Do biblioteki trafi 18 książek dla najmłodszych czytelnikówDo biblioteki trafi 18 książek dla najmłodszych czytelników

 

Do bełchatowskiej biblioteki publicznej już niebawem trafią nowe książki z wierszykami dla dzieci. Nasza placówka po raz kolejny znalazła się bowiem w gronie zwycięzców ogólnopolskiej akcji „Przerwa na Wspólne Czytanie”.

Nie od dziś wiadomo, że wspólne czytanie z dzieckiem rozwija jego wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a także uczy najmłodszych empatii oraz pozytywnych zachowań. Dlatego też Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna od lat zachęca rodziców do tego, by każdego znaleźli na to choć kilka minut. Nasza placówka po raz kolejny wzięła także udział w ogólnopolskiej akcji „Przerwa na Wspólne Czytanie” i ponownie znalazła się w gronie 300 zwycięzców z całej Polski.

Dzięki głosom czytelników księgozbiór biblioteki w najbliższym czasie powiększy się o kolejne nowości. Na półki trafi bowiem 18 wygranych w plebiscycie książek dla najmłodszych. „Rodzinne rymowanki: w domu, na co dzień i przez cały rok” to wiersze o rodzinnych perypetiach mamy, taty, dwójki dzieciaków i psa napisane przez Michała Rusinka i Kasię Huzar-Czub wraz z pięknymi ilustracjami Kasi Kossak tworzą intrygujący świat, który bawi, śmieszy i wzrusza. Najmłodsi czytelnicy będą mogli je wypożyczyć już wkrótce.

AP