Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportBiegiem uczcij Święto Niepodległości

Biegiem uczcij Święto Niepodległości

Bieg Niepodległości to w Bełchatowie już tradycja Bieg Niepodległości to w Bełchatowie już tradycja

 

Trwają zapisy na tegoroczny Bieg Niepodległości, który zaplanowany jest na 7 listopada. Mogą w nim wystartować uczniowie, ale też dorośli. W zależności od kategorii biegacze będą mieć do pokonania 600, 1000 lub 2000 metrów.

 

 

Po raz siedemnasty już młodzież, ale też dorośli biegiem uczczą Narodowe Święto Niepodległości. Każdego roku w zawodach startuje kilkaset osób. Organizatorzy – miasto, Miejskie Centrum Sportu, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny i Muzeum Regionalne, mają nadzieję, że i tym razem padnie rekord frekwencji. Zapisy wciąż trwają – zgłaszać można się do 5 listopada. Formularz dostępny jest na www.mcs.belchatow.pl.

 

Udział w Bełchatowskim Biegu Niepodległości może wziąć każdy, dystans jaki będzie do pokonania jest bowiem symboliczny. Na najmłodszych – roczniki 2007, 2008, 2009 i młodsze – czekać będzie 600 m trasa. Kilometrowy odcinek pokonają dzieci z roczników 2005,2006, a także dziewczęta ze szkół ponadpodstawowych i kategorii Open. Z najdłuższym dystansem – 2 kilometrów zmierzą się chłopcy ze szkół ponadpodstawowych oraz mężczyźni z kategorii Open. Trasa, jak zawsze będzie przebiegać parkiem Olszewskich – wokół Muzeum Regionalnego. Bieg wystartuje w czwartek, 7 listopada w Parku Olszewskich. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na godz. 9:45.  

 

Podczas biegu szkoły będą także rywalizować o przechodni Krzyż Niepodległości. Zgodnie z tradycją otrzyma go placówka, która wypadnie najlepiej w klasyfikacji końcowej.

 

Dla każdego będzie ciepły posiłek i herbata. Na wszystkich startujących czekają również pamiątkowe dyplomy, zaś na zwycięzców w poszczególnych kategoriach medale i nagrody rzeczowe.

 

AD-A