Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportBiegiem uczcili Narodowe Święto Niepodległości

Biegiem uczcili Narodowe Święto Niepodległości

 Do zwycięzców trafiły nagrody i dyplomy Do zwycięzców trafiły nagrody i dyplomy

 

Blisko 300 osób wystartowało w Bełchatowskim Biegu Niepodległości. Wydarzenie wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską zorganizowali Miejskie Centrum Sportu, Muzeum Regionalne, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny oraz Akademia Młodego Lekkoatlety.

 

 

Bełchatowianie na sportowo uczcili Święto Niepodległości. W środę, 16 listopada odbył się miejski Bieg Niepodległości. Jak wskazuje jego nazwa miał on uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę upragnionej wolności.

 

– Listopad to ważne historyczne wydarzenia dla Polaków. To sportowe wydarzenie ma właśnie przypominać o znaczącej w dziejach naszego kraju rocznicy – powiedział Marek Tokarek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

 

Bieg wystartował już po raz dziewiętnasty. – Bełchatowski Bieg Niepodległości na stałe już wpisał się w kalendarz miejskich wydarzeń. Ogromnie nas cieszy, że corocznie startuje w nim tak dużo osób – mówił Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

 

Tradycyjnie, na linii startu, stanęli uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dorośli. – W biegu wystartowało blisko 300 osób. Pokazuje to, że taka aktywna forma świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przyjęła się w Bełchatowie bardzo dobrze. Nic, tylko się cieszyć – powiedział Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Zawodnicy, w zależności od wieku, mieli do pokonania od 600 do 1000 metrów. Trasa tradycyjnie prowadziła alejkami parku Olszewskich. Sportowcy byli klasyfikowani indywidualnie. Tradycyjnie była prowadzona także klasyfikacja szkolna. Wśród szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 13, a w średnich III Liceum Ogólnokształcące. I to właśnieone otrzymały pamiątkowe Krzyże Niepodległości przekazane przez Muzeum Regionalne. Do wszystkich zawodników trafiły pamiątkowe medale. Natomiast najlepsi otrzymali medale i nagrody rzeczowe. Pełna klasyfikacja dostępna jest TUTAJ, tj. na stronie mcs.belchatow.pl.

 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i już dziś zapraszamy do startu w kolejnej – dwudziestej już edycji Bełchatowskiego Biegu Niepodległości.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Bełchatowski Bieg Niepodległości

 

ADA

 

Bełchatowianie na sportowo uczcili Święto Niepodległości Bełchatowianie na sportowo uczcili Święto Niepodległości

Bieg Niepodległości wspólnie zorganizowało miasto, MCS, muzeum i BKL

Do wszystkich startujących trafiły pamiątkwe medale Do wszystkich startujących trafiły pamiątkowe medale