Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościBTBS ma już 25 lat. Zbudowali kilkaset mieszkań

BTBS ma już 25 lat. Zbudowali kilkaset mieszkań

Życzenia kolejnych owocnych lat pracy złożyła prezesowi BTBS prezydent Mariola Czechowska Życzenia kolejnych owocnych lat pracy złożyła prezesowi BTBS prezydent Mariola Czechowska

 

Bełchatowski TBS świętuje 25-lecie istnienia. Jubileuszowe spotkanie było okazją do podsumowań i wspomnień, ale też życzeń dalszego rozwoju. Kolejnych owocnych lat pracy na bełchatowskim rynku mieszkaniowym życzyła spółce prezydent Mariola Czechowska.

 

 

Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego to jedna z miejskich spółek. Powstała dokładnie 30 grudnia 1997 roku, a na początku lutego 1998 roku jej działalność została formalnie potwierdzona. Teraz spółka świętuje 25-lecie istnienia. Jubileuszowe spotkanie odbyło się w piątek, 20 stycznia.

 

– W ciągu tych kilkudziesięciu lat BTBS zrealizował szereg inwestycji, podjął wiele wyzwań i trudnych decyzji. Wszystko po to, aby dać dach nad głową setkom rodzin, spełniając ich marzenie o własnym „M”. Od 25 lat Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego stanowi fantastyczne uzupełnienie PGM-u w administrowaniu budynkami mieszkalnymi. Ale nie tylko, buduje również kolejne bloki bardzo dobrej jakości. Powstające mieszkania są nowoczesne i komfortowe. Wszystko z myślą o młodych mieszkańcach naszego miasta. Spółka wciąż się rozwija, ma plany na kolejne budynki mieszkalne, a także na administrowanie nowymi lokalami – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, która przekazała także prezesowi oraz wszystkim obecnym i byłym pracownikom BTBS najlepsze życzenia oraz podziękowania za dotychczasową pracę.

 

Prezes BTBS Zbigniew Kuchciak podkreśla, że spółka robi wszystko, aby na bełchatowskim rynku mieszkaniowym być solidnym filarem.

 

– Te 25 lat działalności świadczy o tym, że BTBS jest tutaj w Bełchatowie potrzebny. Szczególnie teraz, kiedy sytuacja na rynku kredytowym jest trudna. Staramy się, aby nasze mieszkania były w miarę tanie, aby były one na rynku konkurencyjne. Budujemy lokale pod klucz, czyli tak naprawdę lokator może w nich niemal od razu zamieszkać. Mieszkania w ramach BTBS są na wynajem, ale jeśli jest tylko taka wola najemcy, może on w nim mieszkać dożywotnio. Jest zapotrzebowanie i zainteresowanie naszymi mieszkaniami. W planach mamy budowę kolejnego bloku. Tym razem zlokalizowanego przy ul. Czaplinieckiej w okolicy doliny rzeki Rakówki. Lokum w nim znajdzie 36 rodzin. Mamy już pozwolenie na budowę, czekamy teraz na dopięcie spraw związanych z gruntem i finansowaniem inwestycji. Liczę, że w połowie roku ruszy budowa nowego bloku – mówi Zbigniew Kuchciak, prezes BTBS.  

 

Dziś w swoich zasobach BTBS ma 300 mieszkań. Administruje również kilkunastoma lokalami. Pierwszą inwestycją Bełchatowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego była budowa bloku przy ul. Fabrycznej 1. Pierwsi mieszkańcy wprowadzili się do niego w kwietniu 1999 roku. Kolejne rodziny swoje „M” znalazło w bloku przy al. Wyszyńskiego. W 2001 roku zakończyły się prace związane z adaptacją hotelu „Wiktoria” na mieszkania. W 2006 ruszyła budowa bloku przy ul. Targowej, a w 2010 bliźniaczego bloku przy ul. Czyżewskiego. Trzy bloki BTBS powstały także na os. Olsztyńskim, dokładnie przy ul. Chmielowskiego. W 2014 do użytku oddano dwa budynki, a w 2020 roku trzeci.

 

ADA

 

Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego świętuje 25-lecie istnienia Bełchatowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego świętuje 25-lecie istnienia