Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościRodziny bawiły się na Festiwalu Re:Aktor

Rodziny bawiły się na Festiwalu Re:Aktor

Największą popularnością cieszyła się strefa naukowców Największą popularnością cieszyła się strefa naukowców

 

Organizowany corocznie z okazji Dnia Dziecka Festiwal Re:Aktor już za nami. Dobra zabawa, ciekawe eksperymenty, przedstawienia teatralne i sportowe zawody – tak w kalejdoskopowym skrócie można go opisać. Z pewnością to była aktywna niedziela dla dzieci, młodzieży, ale też i dorosłych.

 

Festiwalowe atrakcje były tak zaplanowane, by każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Wszystkie łączyła woda, która była tematem przewodnim tegorocznego Re:Aktora. Największą popularnością – bez wątpienia – cieszyła się strefa małych naukowców, gdzie można było eksperymentować. Na odwiedzających czekały doświadczenia z suchym lodem, lawa lampą, kulą plazmową czy generatorem Van de Graffa. W kolejnych strefach można było wziąć udział w pirackich animacjach, zabawach z alfabetem Morse’a, wyprawie w głąb oceanu, ale też zagrać w piłkę, przeciągać linę czy pobawić się w pianie. Do obejrzenia były także teatralne przedstawienia.

 

– Chcieliśmy pokazać, że poprzez dobrą zabawę można się także uczyć. Dlatego kolejny już rok wśród atrakcji są także eksperymenty i doświadczenia. Dzieci same mogły sprawdzić np. co się stanie z suchym lodem wrzuconym do wody czy przekonać się, że owoce i warzywa wytwarzają prąd. W tym roku nasze zabawy koncertowaliśmy wokół wody. Cieszymy się bardzo, że tak wiele dzieci przyszło od centrum i skorzystało z przygotowanych atrakcji z myślą właśnie o nich – powiedziała Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu w bełchatowskim magistracie.  

 

Festiwal Re:Aktor odbył się w minioną niedzielę, 29 maja. Po raz kolejny już gościł na placu koncertowym za Gigantami Mocy.

 

ADA

Na dzieci czekały różnorodne dośwaidczenia Na dzieci czekały różnorodne dośwaidczenia

Można też było zagrać w prawdziwym spektaklu teatralnym Można też było zagrać w prawdziwym spektaklu teatralnym

 

>>> Fotogaleria z Festiwalu Re:Aktor dostępna na miejskim profilu na facebook’u