Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościCałe rodziny bawiły się na pikniku

Całe rodziny bawiły się na pikniku

Dni Otwarte Funduszy Europejskich otworzyli m.in. wicemarszałek Zbigniew Ziemba i prezydent Bełchatowa Mariola CzechowskaDni Otwarte Funduszy Europejskich otworzyli m.in. wicemarszałek Zbigniew Ziemba i prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska

 

Tysiące bełchatowian odwiedziło w minioną niedzielę park Olszewskich, gdzie w ramach 10. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich czekało mnóstwo atrakcji. Warsztaty, występy dzieci z miejskich szkół, konkursy, fotobudka 360, energorower i koncerty gwiazd to tylko niektóre z nich. Były też inne niespodzianki przygotowane przez Województwo Łódzkie, które było organizatorem imprezy.

 

– Spotkaliśmy się po to, by promować fundusze europejskie oraz ideę obecności Polski w Unii Europejskiej. Bo to wiele możliwości, które są wykorzystywane przez samorządy czy organizacje pozarządowe. Dobra współpraca rządu, województwa oraz miast i gmin przynosi wspaniałe efekty. Bełchatów jest najlepszym przykładem odpowiednio zdiagnozowanych potrzeb, a następnie właściwych działań. Dzięki temu zmienia się obraz naszego regionu. A w nowej perspektywie to aż 13 mld zł. To ogromne pieniądze, dlatego musimy zrobić wszystko, aby zostały dobrze wydane. I mam tutaj na myśli nie tylko inwestycje, ale także infrastruktura społeczna – powiedział wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba.

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE) była okazją do zaprezentowania tego, jak nasz region rozwinął się na przestrzeni ostatnich lat. Podczas oficjalnego otwarcia imprezy w niedzielę, 14 maja, przypomniała o tym prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

– To dla nas wielki zaszczyt, że znaleźliśmy się w trójce miast, w których odbywa się tak fantastyczne wydarzenie. Czujemy się wyróżnieni, że możemy skorzystać z wielu atrakcji i niezwykłej uczty muzycznej. A korzystając z faktu, że to Dni Otwarte Funduszy Europejskich serdecznie dziękuję panu marszałkowi za wielką otwartość Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, za codzienną współpracę i zrozumienie dla potrzeb Bełchatowa oraz bełchatowian. Przede wszystkim zaś za wszelką pomoc i wsparcie przy skutecznym aplikowaniu o fundusze unijne – powiedziała prezydent Mariola Czechowska. – Szanowni Państwo, życzę wielu dobrych emocji i bardzo dobrej zabawy – życzyła wszystkim zgromadzonym w parku Olszewskich prezydent Czechowska.

 

A zabawa była udana, atrakcji nie brakowało. Dzięki fotobudce 360 stopni można było łatwo podzielić się filmikiem z imprezy z przyjaciółmi, dla dzieci przygotowano kolorowe dmuchańce, nie zabrakło także konkursów z nagrodami. Dla spragnionych aktywności przygotowano strefę do gry w piłkę nożną, a także giga szachy i energorower. W specjalnej strefie prowadzone były konsultacje i spotkania z beneficjentami Funduszy Europejskich. Można było skorzystać z bezpłatnych porad i uzyskać odpowiedzi na pytania z zakresu dofinansowań oraz realizowanych projektów. Swoje stanowiska przygotowały także bełchatowskie placówki, m.in. Muzeum Regionalne, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Miejskie Centrum Kultury, Miejskie Centrum Sportu oraz Wydział Promocji Kultury i Sportu urzędu miasta.

Wiele aktywności, atrakcji i niespodzianek sprawiło, że bełchatowianie, ale również goście z okolicznych miast, bawili się w parku Olszewskich znakomicie. – Bardzo mi się podoba ta impreza. Jest dużo atrakcji dla dzieci i dorosłych – mówiła pani Aleksandra Krawczyk, która na Dni Otwarte Funduszy Europejskich przyszła z rodziną. – Przyjechaliśmy do Bełchatowa z Łodzi, bo dowiedzieliśmy się, że będzie fajny festyn. Jest tu naprawdę fajnie, ciekawe stoiska. To dla mnie. Z kolei żona bardzo chciała przyjechać na koncerty – dodał pan Adam Szymański.

DOFE to również spora dawka dobrej muzyki. Najpierw na scenie plenerowej zaprezentowały się dzieci z miejskich szkół podstawowych oraz III LO. W ich wykonaniu można było usłyszeć znane polskie przeboje, ale było także mini przedstawienie teatralne. Później scena należała do już do gwiazd. W Bełchatowie muzycznych wrażeń dostarczyli: Kasia Moś, Roxie Węgiel, Ania Dąbrowska i Enej. – Do dziś pamiętamy nasz ubiegłoroczny koncert na Dniach Bełchatowa. Było fantastycznie i myślę, że tym razem będzie równie pięknie. Staramy się nie powtarzać koncertów, zawsze przygotowujemy kilka nowości. I teraz także mamy ich parę w zanadrzu, ale nie pokażemy wszystkich kart, bo właśnie pracujemy nad nowym krążkiem. Mogę zapewnić, że cała energia naszego zespołu wybrzmi ze sceny – mówił Piotr Sołoducha, wokalista zespołu Enej.

 

>>> Zobacz fotogalerię: 10. Dni Otwarte Funduszy Europejskich

10. Dni Otwarte Funduszy Europejskich, na które 14 maja do Bełchatowa zaprosił Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, są częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, która pozwala bliżej poznać różnorodność projektów realizowanych z pomocą dotacji.

 

AP

 

Na plenerowej scenie zaprezentowały się uczniowie miejskich szkółNa plenerowej scenie zaprezentowały się uczniowie miejskich szkół

 

Jedną z gwiazd Dni Otwartych Funduszy Europejskich była grupa EnejJedną z gwiazd Dni Otwartych Funduszy Europejskich była grupa Enej

 

W parku Olszewskich bawiło się kilka tysięcy bełchatowian oraz gości W parku Olszewskich bawiło się kilka tysięcy bełchatowian oraz gości