Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

"Ja - 25 lat" wystawa Mariusza Gosławskiego

Zapraszamy na wernisaż wyjątkowej wystawy jubileuszowej pt. „JA - 25 lat" z okazji 25-lecia pracy twórczej Mariusza Gosławskiego. Wernisaż odbędzie się 5.09.2019 o godz. 18:00, w dolnym foyer w budynku MCK PGE Giganty Mocy.

Twórczość mieszkającego w Bełchatowie artysty jest większości odbiorcom znana. Tym razem artysta podjął próbę pokazania siebie. Oczy, które widzą świat przenikającymi się barwami i ręce, które ten świat próbują przekazać na obrazie.

„JA – 25 lat” – to najnowszy cykl prac, które stworzone zostały specjalnie na jubileuszową wystawę z okazji 25-lecia pracy twórczej Gosławskiego. Jest to spojrzenie na 25 lat obcowania ze sztuką, mediami plastycznymi i konfrontacją ze światem. Wszystko zaczęło się od wyróżnienia podczas niewielkiej wystawy Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży w Przedborzu w czerwcu 1994 roku. I tak już zostało. Sztuka przenikała się z codziennością. Z biegiem lat zmieniały się poglądy autora i jego spojrzenie na rzeczywistość. A to owocowało zmianami tematyki prac – od grzecznych, szkolnych obrazków po niewygodne i cenzurowane obrazy; powstawaniem cykli twórczych – kwiaty, koty, portrety, akty, magia; czy poszukiwaniem nowych technik malarskich – kawa, tusz, atrament.

Nie jest łatwo malować siebie przez pryzmat swojej twórczości. „JA…” to świat marzeń, wspomnień, miłości i doświadczeń – tych trudnych, gdzie ulica stawała się domem i tych przyjemnych – spotkań na wysokim szczeblu i towarzystwa studentek. Wystawa jest podróżą malowaną postimpresjonistyczną kolorystyką, zawieszoną miedzy sacrum a profanum; światem pachnącym kawą z nutką japońskich inspiracji i ducha zen, światem poszukiwań i wciąż bycia sobą.

Wystawę można oglądać w dniach 5-30.09.2019r.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl