Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Events Calendar

Bezpłatne spotkanie z doradcą podatkowym

Masz własną firmę? A może dopiero planujesz otwarcie działalności gospodarczej? Przedsiębiorczy bełchatowianie mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy doradcy podatkowego. Specjaliści z Krajowej Izby Podatkowej będą do dyspozycji mieszkańców w czwartek 23 stycznia.

O tym, jak duży wpływ na powodzenie biznesu ma profesjonalne doradztwo finansowe nie trzeba przekonywać. Doradca może pomóc odnaleźć się w gąszczu skomplikowanych i ciągle zmieniających się przepisów podatkowych. Od blisko półtora roku bełchatowscy przedsiębiorcy i osoby myślące o założeniu własnej firmy mogą z takiej pomocy skorzystać za darmo. Wszystko dzięki porozumieniu podpisanemu przez prezydenta Bełchatowa Mariolę Czechowską z łódzkim oddziałem Krajowej Izby Doradców Podatkowych. – Cieszę się, że nasi przedsiębiorcy mają wsparcie, jakim bez wątpienia jest udzielenie profesjonalnej i kompleksowej informacji podatkowej. Dzięki temu nabierają niezbędnych dla prowadzenia firmy umiejętności odpowiedzialnego zarządzania finansami oraz zyskują wiedzę z różnych dostępnych form opodatkowania – podkreśla prezydent Czechowska.

Wielu przedsiębiorców jest nieświadomych wszystkich przysługujących im praw, ale też ciążących na nich obowiązków. Pomoc doradcy podatkowego może nie tylko przynieść firmie spore oszczędności, ale także dać pewność prawidłowej interpretacji obowiązujących przepisów prawnych oraz uniknąć popełnienia brzemiennych w skutki błędów.

Z możliwości bezpłatnej pomocy chętnie korzystają bełchatowscy przedsiębiorcy: zarówno ci już prowadzący własne firmy, jak i osoby dopiero zamierzający je otworzyć. – Kiedy postanowiliśmy założyć działalność, nie bardzo wiedzieliśmy, od czego zacząć i co zrobić, żeby wszystko poszło w dobrym kierunku. Okazuje się, że to, co znajdziemy w internecie, nie zawsze jest zgodne ze stanem faktycznym – mówi pani Paulina, która spotkała się z doradcą podatkowym. – Fakt, że nie uzyskana porada nic nie kosztowała, jest dla poczatkujących biznesmenów niezwykle korzystna, nie musimy od początku iść w koszty – dodaje pani Paulina.

Spotkania z doradcą podatkowym odbywają się w Bełchatowie cyklicznie. Najbliższe odbędzie się w czwartek, 23 stycznia. Co ważne, na spotkanie nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść w tym dniu do bełchatowskiego magistratu. Specjaliści czekać będą w budynku Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1, w Sali nr. 316 (II piętro) w godz. 13.00 – 15.00. Szczegółowych informacji nt. spotkania udzielają pracownicy Wydziału Rozwoju Miasta, tel. 44 733 51 45.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl