Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaCoroczne konkursy biblioteczne czas zacząć

Coroczne konkursy biblioteczne czas zacząć

 

 

kb2Pomysłowość uczestników bibliotecznych konkursów każdego roku zaskakuje i zachwyca jury

 

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie ponownie zachęca dzieci i młodzież do rozwijania talentów literackich i artystycznych. Służyć temu mają dwa cykliczne konkursy: „Między rajem a węglem” oraz „Książka – obiekt artystyczny”. Oba te wydarzenia od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych bełchatowian. Termin nadsyłania prac upływa 19 kwietnia.

 

Jak co roku wiosna w miejskiej bibliotece zapowiada się bardzo ciekawie, szczególnie dla tych, którzy zdecydują się do 19 kwietnia nadesłać prace na jeden z konkursów: literacki lub plastyczny. – Jak pokazują wcześniejsze edycje, zainteresowanie oboma konkursami wcale nie słabnie, wręcz przeciwnie, uczniowie szkół podstawowych sami dopytują o terminy i tematykę tegorocznych prac – mówi Ewa Trzmiel, kierownik Działu Promocji Biblioteki i Czytelnictwa.

Zarówno w konkursie literackim, jak i plastycznym udział biorą dzieci ze szkół podstawowych. Do artystycznej rywalizacji stają oni w dwóch kategoriach wiekowych: 11-12 i 13-15 lat. „Między rajem a węglem” dedykowany jest uczniom miejskich podstawówek, z kolei konkurs „Książka – obiekt artystyczny” ma szerszy, bo powiatowy, zasięg.

Konkurs o regionie pn. „Między rajem a węglem” to już tradycja w naszym mieście. Na stałe wpisał się on w biblioteczny harmonogram. Tegoroczna, XXIV już, edycja dotyczyć ma Bełchatowa z czasów II wojny światowej. Uczestnik konkursu na maksymalnie 3 stronach formatu A4 powinien nakreślić historię miasta czy regionu z lat 1939-1945 roku. Prace mogą zawierać m.in. archiwalne zdjęcia z tego okresu, rodzinne wspomnienia, kartkę z pamiętnika itp.

Powiatowy konkurs „Książka – obiekt artystyczny” odbywa się z kolei już po raz osiemnasty. Uczestnicy w wybranej technice plastycznej prezentują książkę, nie tyle jako źródło informacji czy opowieści fabularnej, lecz jako przedmiot artystyczny przedstawiony w oparciu o zapis uczuć, emocji, wrażeń i dziecięcych marzeń.

Prace należy składać do 19 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Bełchatowie, przy ulicy Kościuszki 9. Zgłoszenia propozycji konkursowych przyjmowane są za pośrednictwem szkół. Szczegóły znajdują się w załącznikach poniżej.

KZB

 

Tematem tegorocznego konkursu "Między rajem a węglem" jest Bełchatów z czasów II wojny światowejZarówno w literackim, jak i plastycznym konkursie udział biorą uczniowie szkół podstawowych

 

Tematem tegorocznego konkursu "Między rajem a węglem" jest Bełchatów z czasów II wojny światowejTematem tegorocznego konkursu „Między rajem a węglem” jest Bełchatów z czasów II wojny światowej

 

Każdego roku zainteresowanie konkursami jest bardzo duże Wszystkie prace będzie można obejrzeć na pokonkursowej wystawie w bibliotece