Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualności„Czas w Las” na rodzinny piknik

„Czas w Las” na rodzinny piknik

 Podczas pikniku będzie można zobaczyć kilka gatunków ptaków drapieżnych; fot./Nadleśnictwo BełchatówPodczas pikniku będzie można zobaczyć kilka gatunków ptaków drapieżnych; fot./Nadleśnictwo Bełchatów

 

Mamy propozycję dla wszystkich, którzy chcieliby spędzić dzień w otoczeniu przyrody, wypełniony atrakcjami dla całych rodzin. W sobotę, 27 sierpnia, Nadleśnictwo Bełchatów organizuje piknik „Czas w Las”. W programie znalazł się m.in. pokaz sokolniczy, gra terenowa i turniej łuczniczy.

Bełchatowskie nadleśnictwo od kilku już lat organizuje letnie pikniki rodzinne, które nie tylko zapewniają dobrą zabawę dzieciom oraz ich rodzicom, ale pozwalają również lepiej poznać naszą lokalną przyrodę. Podobnie zapowiada się także festyn, jakie zaplanowano na najbliższą sobotę. Jak informuje organizator, atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Jedną z nich będzie pokaz sokolniczy, którego uczestnicy będą mogli z bliska obejrzeć ptaki drapieżne, m.in. orły przednie i stepowe, puchacze, puszczyki czy sokoły wędrowne i myszołowy zwyczajne. Sokolnik odpowie na wszelkie pytania, przytoczy także wiele ciekawostek ornitologicznych. Zainteresowani będą mogli także samodzielnie lub z leśnym instruktorem zwiedzić interaktywną ścieżkę edukacyjną „Opowieści Bielika.

Kolejne z propozycji to rodzinna gra terenowa, turniej łuczniczy dla dzieci i dorosłych oraz pokaz wielooperacyjnych maszyn leśniczych – harwestera i forwardera. W planie znalazło się także otwarcie wystawy zdjęć Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Poza tym goście będą mogli zobaczyć, jak rzeźbi się w drewnie.

W trakcie festynu nie zabraknie także typowo piknikowych atrakcji, jak chociażby dmuchańców, fotobudki, warsztatów plastycznych i florystycznych, gier oraz zabaw z nagrodami, ale nie tylko. Uczestnicy będą mieć również okazję poznać podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, a na koniec wziąć udział w ognisku.

Piknik „Czas w Las” odbędzie się wsobotę, 27 sierpniaSzkółce Leśnej „Borowiny” ( 7 km od Bełchatowa w kierunku Kluk). Początek o godz. 11:00, koniec zabawy zaś zaplanowano na godz. 16:00.

 

AP

 

Plakat promujący piknik rodzinny Plakat promujący piknik rodzinny „Czas w Las”