Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaCzytelnicze atrakcje z okazji Tygodnia Bibliotek

Czytelnicze atrakcje z okazji Tygodnia Bibliotek

Na Kiermaszu Książek Przeczytanych każdy może znaleźć interesujące woluminyNa Kiermaszu Książek Przeczytanych można znaleźć interesujące woluminy

 

Kiermasz książek przeczytanych i wystawa poświęcona św. Janowi Pawłowi II to tylko niektóre wydarzenia, jakie w związku z Tygodniem Bibliotek organizuje Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie. To już 18. edycja ogólnopolskiej akcji promującej czytanie i pracę bibliotekarzy.

 

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje program promocji czytelnictwa Tydzień Bibliotek. Jak czytamy na stronie SBP (https://tydzienbibliotek.sbp.pl/), hasło jego tegorocznej odsłony, „Znajdziesz mnie w bibliotece”, pozwala myśleć o bibliotece jako miejscu, w którym wszystko zależy od czytelnika oraz miejscu, w którym czeka najlepszy przyjaciel – książka. Atrakcje, jakie w ramach Tygodnia Bibliotek przygotowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie, udowadniają, że tak właśnie jest.

Od poniedziałku, 10 maja, do piątku, 14 maja, wszyscy kochający czytać mają okazję kupienia interesujących woluminów dla dzieci, dorosłych czy popularnonaukowych zaledwie za ułamek ich wartości. Wystarczy udać się na Kiermasz Książek Przeczytanych. Dodatkowo w trakcie poszukiwania interesujących książek, czytelnicy mogą zwiedzić specjalną wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II. Pracownicy książnicy zadbali także o najmłodszych czytelników. „Jaś czytalski w bibliotece” to wydarzenie online, w ramach którego we wtorek, 11 maja, bibliotekarze będą czytać dzieciom na kanale Youtube placówki. Na tym nie koniec atrakcji związanych z Tygodniem Bibliotek. W piątek, 14 maja, ogłoszone bowiem zostaną wyniki kilku konkursów – „Książka – obiekt artystyczny”, „Między rajem a węglem” oraz „Pożeracz książek – najaktywniejszy czytelnik 2020 roku”.

 

AP

 

Tydzień Bibliotek 2021 w BełchatowieTydzień Bibliotek 2021 w Bełchatowie

 

Kiermasz książek w ramach Tygodnia BibliotekKiermasz książek w ramach Tygodnia Bibliotek