Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościDarmowe warsztaty na temat cukrzycy

Darmowe warsztaty na temat cukrzycy

Podczas warsztatów omówione zostaną różne zagadnienia związane z cukrzycąPodczas warsztatów omówione zostaną różne zagadnienia związane z cukrzycą

 

Prezydent Mariola Czechowska zaprasza na kolejne bezpłatne warsztaty dotyczące cukrzycy, jej przyczyn, profilaktyki i leczenia. Szkolenie skierowane jest do bełchatowian zmagających się z tą chorobą, a także ich najbliższych. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę, 15 kwietnia. By wziąć w udział w spotkaniu, trzeba się wcześniej zapisać.

 

 

Cukrzyca, zwłaszcza ta typu II, to już choroba cywilizacyjna. Liczba chorych stale rośnie, a wiele osób nawet nie wie, że choruje. Początkowa – bezobjawowa – faza cukrzycy może trwać nawet kilkanaście lat. Wczesne wykrycie choroby i rozpoczęcie leczenia pozwalają uniknąć wielu groźnych powikłań zdrowotnych. Dlatego też Ministerstwo Zdrowia wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacji Diabetologicznej organizują w całej Polsce cykl bezpłatnych szkoleń na ten temat.

 

Przyczyny, diagnostyka, profilaktyka oraz leczenie cukrzycy omówione zostaną również w Bełchatowie. W warsztatach udział wziąć mogą zarówno diabetycy, jak i ich najbliżsi. Specjaliści zapoznają także uczestników z zasadami oraz znaczeniem samokontroli z uwzględnieniem ciągłego monitorowania glikemii. Ponadto przedstawione zostaną wytyczne związane z żywieniem w cukrzycy.

 

Warsztaty, do udziału w których zaprasza prezydent Mariola Czechowska, odbędą się w sobotę, 15 kwietnia, w Cafe Senior Raj – Punkcie Informacji Prozdrowotnej (ul. Energetyków 6). Początek spotkania zaplanowano na godz. 10:00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. W tym celu wystarczy zadzwonić pod numer 501 140 580 (w godz. 16:00 – 19:00).

 

Warsztaty edukacyjne są finansowane przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021 – 2025: „Działania edukacyjne skierowane do pacjentów z cukrzycą oraz ich rodzin i opiekunów mające na celu ograniczenie powikłań cukrzycy oraz poprawę jakości i długości życia chorych”.

AP

 

Plakat promujący warsztaty edukacyjne na temat cukrzycyPlakat promujący warsztaty edukacyjne na temat cukrzycy