Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościDarmowe warsztaty recyklingu dla seniorów

Darmowe warsztaty recyklingu dla seniorów

Warsztaty w ramach Akademii Seniora cieszą się dużym zainteresowaniem starszych bełchatowianWarsztaty w ramach Akademii Seniora cieszą się dużym zainteresowaniem starszych bełchatowian

 

Jak zrobić coś z niczego? Na to pytanie poszukają odpowiedzi uczestnicy najbliższych warsztatów w ramach Akademii Seniora. Do udziału w spotkaniu prezydent Mariola Czechowska zaprasza starszych mieszkańców naszego miasta, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat recyklingu.

Bełchatowscy seniorzy mogą korzystać z darmowych warsztatów, zajęć i wykładów. Wszystko w ramach programu socjalnego, który miasto prowadzi wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Podczas spotkań w Akademii Seniora poruszane są różne ważne dla starszych osób zagadnienia – od zdrowia po bezpieczeństwo. Jak mówią uczestnicy dużym plusem Akademii są także organizowane zajęcia ruchowe. – Na zajęcia przychodzę od samego początku, czyli od października ubiegłego roku. Przychodzę systematycznie. Omawiane są ciekawe tematy, poza tym jest gimnastyka. Generalnie jestem bardzo zadowolona – tłumaczy pani Krystyna. – Dowiaduję się tutaj bardzo dużo, warsztaty są zawsze niezwykle ciekawe. A do tego chodzimy na ćwiczenia, śpiewamy, mamy nawet swój hymn seniorów, także tańczymy. Dzieje się naprawdę wiele i mam nadzieję, że tak będzie nadal – dodaje pani Jolanta.

Najbliższe warsztaty w ramach Akademii Seniora poprowadzą specjaliści z Fundacji Rozwoju Aktywności Międzynarodowej i Edukacyjnej. Tematem zajęć, które odbędą się w czwartek, 16 marca, w Miejskim Centrum Kultury na placu Narutowicza, będzie szeroko rozumiany recykling. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak można ponownie wykorzystać odpady i stworzyć z nich nową, użyteczną rzecz. Początek warsztatów o godz. 11:00.

 

Spotkanie ma charakter otwarty. Oznacza to, że może w nim wziąć udział każdy bełchatowianin powyżej 60 roku życia. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zapisanie się. W tym celu wystarczy zadzwonić pod numer 798 910 109. Więcej informacji na temat bełchatowskiej Akademii Seniora można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Staszica 18.

 

 

AP

 

Plakat promujący warsztaty w ramach Akademii SenioraPlakat promujący warsztaty w ramach Akademii Seniora