Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

transplantacja wwwTransplantacja to dla wielu pacjentów szansa na przedłużenie życia. Obowiązuje zasada domniemanej zgody. Oznacza to, że wszyscy jesteśmy potencjalnymi dawcami narządów po śmierci – można przeczytać na oficjalnym serwisie Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia (pacjent.gov.pl).

Jak informują: transplantacja (inaczej donacja, przeszczep) to operacja polegająca na pobraniu narządu, tkanki lub komórek od dawcy i wszczepieniu go do organizmu biorcy. Przeszczep jest metodą ratowania życia osób ciężko chorych, które potrzebują zdrowego narządu.

 

Wyszukiwarka  „Gdzie się leczyć?”  to prosty sposób na uzyskanie listy miejsc, w których każdy pacjent może otrzymać pomoc medyczną w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Dzięki niej pacjenci mogą uzyskać informację o dogodnej dla siebie lokalizacji miejsca udzielania świadczeń, a także o średnim czasie oczekiwania na świadczenia udzielane w wybranej placówce w ostatnich 6 miesiącach.

Aby skorzystać z wyszukiwarki kliknij  kliknij tutaj.

 

 

Podobnie, jak w latach poprzednich także i w tym roku w Bełchatowie odbywają się bezpłatne badania mammograficzne, realizowane w ramach „Programu Profilaktyki Raka Piersi”, który finansowany jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

szczepienia lekarz 8867

Nie pamiętasz, jaki lek zapisał ci lekarz ani jak go stosować? Nic straconego, bo teraz każdy pacjent może monitorować historię swoich wizyt u lekarza czy w aptece, odebrać i zrealizować e-receptę, a to za sprawą Internetowego Konta Pacjenta. To jeszcze nie wszystkie zalety nowej usługi zaproponowanej przez Ministerstwo Zdrowia.

Cafe Senior zacma 4174Punkt Informacji Prozdrowotnej  w Bełchatowie powstał w oparciu o liczne sygnały miszkańców o potrzebie jego utworzenia. Nadrzędnym celem Punktu jest zwiększenie dostępu mieszkańców do edukacji prozdrowotnej.

Po godzinach pracy placówek POZ usługi medyczne zapewniane są w formie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Pomocy udzielają lekarze i pielęgniarki w ambulatoriach lub w domu pacjenta.

 

Interaktywna MAPA nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej  kliknij tutaj

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl