Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościKomfortowy i przestronny. Dom Dziecka otwarty

Komfortowy i przestronny. Dom Dziecka otwarty

 Oficjalne otwarcie nowej siedziby Domu Dziecka odbyło się w środę, 1 marcaOficjalne otwarcie nowej siedziby Domu Dziecka odbyło się w środę, 1 marca

 

Nowa siedziba Domu Dziecka oficjalnie otwarta. Zamieszkało w niej 14 osób. To dotychczasowi wychowankowie Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej. Inwestycja kosztowała ponad 3 mln zł. Wkład w wyposażenie placówki miało także miasto.

 

Nowo otwarta siedziba mieści się przy ul. Czaplinieckiej, dokładnie w sąsiedztwie szkół i Powiatowego Centrum Sportu. Budynek, którego powierzchnia sięga 470 mkw, jest nowoczesny i energooszczędny. Wyposażony jest w 7 niezależnych pokoi z łazienkami. Jest też salon wypoczynkowy wspólny dla wszystkich podopiecznych, pokój odwiedzin i jadalnia. Do tego miejsce przygotowań posiłków, a także zaplecze biurowo – socjalne. Dom został również dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Wszystko zostało tak zaprojektowane, żeby obiekt był przestrzenny i wygodny.

 

Inwestycja kosztowała powiat bełchatowski 3,2 mln zł z czego 2,6 mln zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Swój wkład w nową siedzibę Domu Dziecka ma także miasto. Za blisko 80 tys. zł, które Urząd Miasta Bełchatowa przekazał starostwu, udało się zakupić meble. Wśród nich, m.in. biurka, szafki i szafy, łóżka, a także szafki łazienkowe, krzesła, materace i nadstawki.

 

ADA

 

W uroczystym otwarciu Domu Dziecka udział wziął m.in. wiceprezydent Dariusz MatyśkiewiczW uroczystym otwarciu Domu Dziecka udział wziął m.in. wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz

 W nowej siedzibie jest 7 dwuosobych pokoi każdy z łazienką W nowej siedzibie jest 7 dwuosobych pokoi każdy z łazienką

W placówce zamieszkało 14 wychowankówW placówce zamieszkało 14 wychowanków