Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościDowiedzieli się dlaczego woda jest tak ważna

Dowiedzieli się dlaczego woda jest tak ważna

Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło Światowy Dzień Wody na datę 22 marcaZgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło Światowy Dzień Wody na datę 22 marca

 

Dziś, 22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Wiele ciekawostek na jej temat mieli okazję poznać uczniowie „Trzynastki”, którzy zwiedzili miejskie ujęcie wody i laboratorium.

 

Światowy Dzień Wody obchodzony jest od ponad 30 lat. Ma on przypominać, jak ogromną rolę na świecie odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów. Co roku towarzyszy mu inne hasło, tym razem brzmiało ono „Przyspieszenie zmian”.

 

Z okazji Dnia Wody, na zaproszenie miejskiej spółki WOD.-KAN., uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 zwiedziły miejskie ujęcie wody Myszaki. Dowiedziały się, jak pracuje laboratorium, co to takiego ochrona wód i dlaczego jest tak ważna, co robić, by nie zabrakło nam wody. Wiedzą już także skąd w kranach bierze się czysta woda, dlaczego małże są strażnikami wody, jak przebiega proces jej uzdatniania.

 

ADA

 

>>> Zobacz fotorelację

 

Dzieciaki dowiedziały się w czym pomagają małżeDzieciaki dowiedziały się w czym pomagają małże