Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa
Strona głównaNewsAktualnościDrogowcy na posterunku. Akcja "Zima" trwa

Drogowcy na posterunku. Akcja „Zima” trwa

Drogowcy na posterunku. Akcja "Zima" trwa
Na miejskich ulicach pracuje specjalistyczny sprzęt, m.in. pługi i pługo-piaskarki
Zima wciąż daje się we znaki. Opady śniegu i niskie temperatury sprawiają, że warunki na drogach i chodnikach zmieniają się bardzo szybko. Drogowcy pracują pełną parą, odśnieżane są zarówno ulice, chodniki, jak i zatoki autobusowe.

Sytuacja na bełchatowskich drogach monitorowana jest na bieżąco. Ekipy pracują etapami. Najpierw na głównych ulicach, a później przejeżdżają na te mniejsze i osiedlowe. Odśnieżają też chodniki i zatoki autobusowe.

Drogowcy korzystają ze specjalistycznego sprzętu. Na ulice wyjechały pługo-piaskarki, ładowarki i koparko-ładowarki. Do tego dochodzą m.in. samochody ciężarowe oraz ciągniki typu TUR (przyczepa i pług). Jednocześnie ekipy posypują też ulice i chodniki mieszkanką piasku i soli drogowej.

Miasto odpowiada za utrzymanie 135 km ulic. Warto jednak wspomnieć, że nie wszystkie drogi i chodniki na terenie Bełchatowa są w gestii magistratu. Część z nich należy bowiem np. do wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych. Z kolei chodniki przed posesjami prywatnymi powinien odśnieżać ich zarządca lub właściciel.

W przypadku, kiedy mieszkańcy zauważą konieczność pilnego odśnieżenia ulicy bądź chodnika, mogą to zgłosić. Wystarczy zadzwonić do Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta pod numer 44 733 51 93 (w godzinach pracy magistratu). Można również skontaktować się ze Strażą Miejską pod całodobowym numerem 986.