Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościDruga edycja osiedlowego lata za nami

Druga edycja osiedlowego lata za nami

Druga edycja „Osiedlowego lata w mieście” za nami. Przez ponad dwa miesiące wydarzenie gościło w różnych częściach Bełchatowa.Tym razem organizowana była pod hasłem „Segregacja to dobra re:akcja”.
Od lipca do połowy września w różnych częściach miasta, gościły animacje, gry, zabawy i spektakle teatralne. W minioną niedzielę 10 września zakończyliśmy tegoroczną edycję „Osiedlowego lata w mieście” połączoną z „Parafiadą u Sercanów”. Jak zawsze było dużo zabawy, radości oraz emocji sportowych.

Druga edycja „Osiedlowego lata w mieście” za nami. Przez ponad dwa miesiące wydarzenie gościło w różnych częściach Bełchatowa. Byliśmy obecni na osiedlach Binków, Dolnośląskie, Żołnierzy POW, Przytorzu czy Okrzei. Tegoroczna edycja organizowana była pod hasłem „Segregacja to dobra re:akcja”. Z założenia nie chodziło jedynie o zabawę i rozrywkę, ale i o edukację ekologiczną.

 – Te niedzielne popołudnia, które spędzaliśmy razem z mieszkańcami. pokazały nam, że tego typu eventy skierowane do najmłodszych mieszkańców, ale też i ich rodzin to strzał w przysłowiową „dziesiątkę”. Osiedlowe lato cieszyło się ogromnym zainteresowaniem bełchatowian. My ze swojej strony staraliśmy się zapewnić jak najwięcej różnorodnych atrakcji najmłodszym, tak by w sposób aktywny, ale i kreatywny mogli spędzić czas na świeżym powietrzu – mówi Agnieszka Rogaczewska dyrektor wydziału Promocji Kultury i Sportu w urzędzie miasta.  

Druga edycja osiedlowego lata za nami

Ostatnia odsłona tego letniego cyklu za nami. W niedzielę 10 września bawiliśmy się  na terenie parafii na osiedlu Dolnośląskim. Wydarzenie połączone z „Parafiadą u Sercanów” oferowało jeszcze więcej atrakcji, z których skorzystało kilkaset osób. Oprócz tradycyjnych stoisk z kreatywnymi grami i zabawami, lemoniadą, dmuchańcami i tańczonej zumby były też konkursy i loterie fantowe. Dodatkowo na scenie gościli artyści. Był koncert zespołu Adoremus Dominum oraz „genialne przedstawienie”. Nie zabrakło emocji sportowych. Rozegrano bowiem zacięty mecz piłki nożnej. Pojedynek Księży z Samorządowcami w podstawowym czasie zakończył się remisem 5:5. O wyniku zdecydowały więc karne. Duchowni okazali się lepsi, wygrywając tę rywalizację 3:1. Fotorelacje z ostatniej odsłony „Osiedlowego lata w mieście” można obejrzeć na profilu miejskim na Facebooku.  

– Chciałabym podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie i obsługę osiedlowego lata. Jest to, tak dobrze przygotowana i odbierana impreza, że z pewnością będziemy chcieli kontynuować ją w kolejnych latach – podkreśla dyrektor wydziału promocji  UM Agnieszka Rogaczewska.    

W te wakacje osiedlowe lato bawiło najmłodszych ośmiokrotnie. Wraz z nadejściem jesieni w mieście również sporo będzie się działo. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu na Facebooku, gdzie umieszczane są informacje o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych i sportowych.  

KR